GeriGündem PAVEY: BACAĞIMI GÖSTERMEME DERDİM YOK
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  80
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PAVEY: BACAĞIMI GÖSTERMEME DERDİM YOK

PAVEY: BACAĞIMI GÖSTERMEME DERDİM YOK
refid:18136875 ilişkili resim dosyası

TBMM'nin açılış gününde dikkat çeken isimlerden biri de CHP'nin İstanbul Milletvekili Şafak Pavey oldu. Geçirdiği kaza sonucu protez kol ve bacak takmak zorunda kalan Pavey, Meclis iç tüzüğü nedeniyle Genel Kurul salonuna etekle geldi. Pavey'in etek giymesi, Meclis'te pantalon yasağının kalkması gerektiği tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

MHP'LİLERİN TEK ALKIŞLADIĞI AK PARTİLİ 

Bugün partisinin grup toplantısı için Meclis'e gelen Pavey, gazetecilerin 'içtüzük değişikliği talebiniz olur mu' sorusuna şöyle yanıt verdi: "Hayır böyle bir talebim yok. Birleşmiş Milletler'deki görevim sırasında kot pantalon da giydim etek de. Bacağımı göstermemek gibi bir derdim yok" dedi. Pavey,http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim_2/pavey.jpg bir televizyon kanalındaki söyleşisinde ise "Bacağımı göstermekten çekineceğim tek durum şu olabilir; karşımda bacağı olmayan, parası olmadığı için protez taktıramayan birini gördüğümde çekinirim, üzülürüm" demişti.       

hurriyet.com.tr ’yi telefon ve mail yağmuruna tutan okurlar da, en azından engelli kadın vekiller için Meclis tüzüğünün değiştirilerek pantolon yasağının kaldırılmasını istedi. 

Geçtiğimiz Nisan ayında üç parti temsilcileri pantolon yasağının kaldırılması için Meclis Başkanlığına teklif vermiş  ancak teklif kadük olmuştu. 

MECLİS İÇ TÜZÜK MADDE 56 – Başkanlık kürsüsünde Başkan, beyaz kelebek kıravat ve siyah yelek üstüne siyah fırak giyer. Görevli kâtip üyeler de, koyu renk elbise giyerler. Genel Kurul salonunda yer alan milletvekilleri, bakanlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Teşkilatı memurları ve diğer kamu personeli ceket giymek ve kıravat takmak zorundadırlar. Bayanlar tayyör giyerler.  Görevlilerin kıyafeti Başkanlık Divanınca tespit edilir. 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle