Gündem Haberleri

  Paul Walker’ın kızı ünlü firmaya dava açtı

  Hürriyet Haber
  29.09.2015 - 15:17 | Son Güncelleme:

  Hızlı ve Öfkeli serisiyle büyük bir hayran kitlesi yakalayan, yaşadığı araba kazası sonucu hayatını kaybeden Paul Walker ilgili yaşanıyor. Paul Walker’ın kızı, babasının yolcu koltuğundayken trafik kazası geçirip hayatını kaybettiği otomobilin üreticisi Porsche'ye dava açıyor.

  Walker, 2013 yılı Kasım ayında içinde bulunduğu Porsche marka araç bir direğe çarpıp alev alınca hayatını kaybetmişti. ABD medyasında yer alan haberlere göre Walker'ın 16 yaşındaki kızı Meadow Rain Walker, otomobil üreticisinin güvenlik eksikleri olduğunu iddia edip ihmal sonucu ölüme sebebiyet verme suçlamasıyla ünlü otomobil markasına dava açtı.

  TMZ internet sitesinin haberine göre; Meadow Walker'ın avukatları, emniyet kemerinin çarpma anında kilitlenip basınç uygulaması nedeniyle Paul Walker'ın göğüs kafesi ve leğen kemiğinin kırıldığını, araç alev aldığı sırada da emniyet kemeri yüzünden içeride mahsur kaldığını iddia ediyor. Kaza sırasında aracı kullanan Roger Rodas'ın eşi de geçen sene benzer bir şikayetle Porsche'ye dava açmış, fakat firma kazanın araç tasarımından çok sürücü hatasından kaynaklandığını söylemişti.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı