Gündem Haberleri

  Patrik Barholomeos’tan TP'li başkana nar

  Uğur CAN/İSTANBUL, (DHA)
  29.12.2009 - 15:38 | Son Güncelleme:

  FENER Rum Patriği Bartholomeos, kendisini ziyaret eden, genel başkanlığını Abdüllatif Şener'in yaptığı Türkiye Partisi'nin İstanbul İl Başkan ve üyelerine nar verdi.

  Patrik Bartholomeos, narın ne anlama geldiğini soran gazetecilere, “Nar bolluk anlamına geliyor. Yeni yıl için gerek kendilerine, gerekse memleketimize bolluk, refah ve barış temenni ediyoruz. Hepinize de iyi seneler diliyoruz” dedi.
  Türkiye Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Yazar ve İl Başkan Yardımcısı Burhan Bekçi ile il yönetimi üyelerinin ziyareti, 1 saat 15 dakika sürdü. Görüşme sonrası gazetecilere konuşan Bartholomeos, "Kendilerine ve parti başkanları Sayın Abdüllatif Şener beyfendiye, patrikhanemiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Geçenlerde Demokrat Parti temsilcileri de yine böyle bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlardı. Türkiye'nin siyasi adamlarıyla bu tür görüş teatilerinde bulunmak bizim için her zaman faydalıdır, sevinç vesilesidir” diye konuştu.

  Mehmet Yazar ise, diyalog ve uzlaşmayı sürekli açık tutmamın önemli olduğunu belirterek, Patrik Bartholomeos'un ülkedeki konularla ilgili görüşlerini paylaştıklarını, yaşadıkları zorlukları öğrenmek istediklerini, bunun bir nezaket ziyareti olduğunu söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı