Gündem Haberleri

  Patlayan oksijen tüpü balıkadamı öldürüyordu

  Asım GÜNEŞ/İSTANBUL
  04.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  30 Ağustos’ta, Namık Ekin’le Çanakkale Boğazı’nı dipten geçmeye hazırlanan Beylikdüzü Sualtı Sporları Başkanı Dalış Hocası Cem Karabay, doldurduğu oksijen tüplerinden birinin patlaması sonucu ölümden döndü.

  Saroz Körfezi’ne götüreceği öğrencileri için malzemeleri hazırlayan Beylikdüzü Sualtı Sporları Başkanı Dalış Hocası Cem Karabay (36), cuma günü doldurmaya çalıştığı dalış tüplerinen biri büyük bir gürültüyle patladı. Tüpün mermi gibi fırlayan vana kısmı, Karabay’ın önce kaburgalarına, sonra çenesinin altına çarptı. Kaburgaları ezilen Cem Karabay’ın çenesi paramparça oldu. Hastaneye kaldırılan Karabay ameliyat edildi. Yüzünde 40’tan fazla kırık tespit edilen Karabay’ın çene kemiğinin büyük bölümü alındı. Özellikle kemiklere bağlı dişleri kurtarmaya çalışan doktorlar 16 vida ile kalan parçaları birbirine tutturdu. Çeneye destek olarak iki platin takıldı. Sağ kulak zarı da delinen dalış hocası ölümden döndü ama dalış hayatı tehlikeye girdi.

  Ertesi gün kendine gelen Cem Karabay konuşamadığı için ablası İlknur Güngör’den kağıt kalem istedi. Karabay, kız arkadaşı Samuray Kalkan ile ailesini görmek istediğini ve kendisine nişan yüzüğü almalarını istedi. Yavaş yavaş konuşmaya başlayan Karabay, Pazar günü hastaneye gelen sevgilisi Samuray Kalkan’ı ailesinden isteyerek parmağına yüzüğü taktı. Cem Karabay, "Hayatımızın ne kadar süreceği belli değil. En iyisi o zamanı sevdiğin insanlarla birlikte geçirmek" dedi. Karabay, en büyük korkusunun dalış yapamamak olduğunu söyledi. Sualtı Sporları Federasyonu ve arkadaşları, camiada disiplinli eğitimi yüzünden "Despot Hoca" lakabıyla tanınan ve sevilen Cem Karabay için yardım kampanyası başlatmaya hazırlanıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı