Gündem Haberleri

  Paskalya turistleri

  Hürriyet Haber
  01.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FENER Rum Patrikhanesi, dün Paskalya ayininde başta Yunanistan olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen ortodoks turistlerin akınına uğradı.

  Hıristiyanların en büyük bayramlarından olan, Hz. İsa'nın dirilişini simgeleyen Paskalya Yortusu önceki akşamdan itibaren Türkiye'deki ortodokslar tarafından kutlanmaya başlandı. Paskalya kutlamaları önceki gece saat 23.00'de Fener Rum Patrikhanesi'nde Patrik Bortholomeos'un yönettiği ‘Büyük Paskalya Ayini’yle başladı.

  100 OTOBÜS TURİST GELDİ

  İstanbul'da yaşayan Ortodokslar'ın yanı sıra Yunanistan'dan 100'ü aşkın otobüsle gelen Yunanlılar ve İstanbul'da bulunan çeşitli ülkelerden ortodokslar, dün ve önceki gece düzenlenen ayinlere katıldı. Patrikhane kilisesinin içi hıncahınç dolarken, bir çok kişi de ayine bahçede katılmak zorunda kaldı.

  Paskalya kutlamaları dün de sabah ayiniyle sürdü. Patrik Bartholomeos'un yönettiği ayine çeşitli ülkelerin Ankara ve İstanbul'daki diplomatik temsilcileri katıldı.

  İNCİL, 12 DİLDE SESLENDİRİLDİ

  Saat 10.00'da başlayan ayinde İncil'in Hz. İsa'nın dirilişini simgeleyen bölümü, Türkçe ve Arapça dahil olmak üzere 12 dilde seslendirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı