GeriGündem Paşaların gecesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Paşaların gecesi

Eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren önceki gece bestekar Yusuf Nalkesen'in bestelerini Emel Sayın'la birlikte terennüm ederken, eski 1'inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çevik Bir de Lionslar'ın ödül töreninde elindeki bayrakları sallayıp, 10'uncu Yıl Marşı'nı söylerken çocuklar gibi şendi. Kenan Evren, İstanbul'da düzenlenen jübile konserini Nalkesen'in şanına yakıştıramadığı için İzmir'de bu organizasyonu tertip ettiklerini belirtirken, böyle bir gece düzenlettiği için kendisini övdü. Evren, gece boyunca hayranı olduğu ünlü sanatçı Emel Sayın'ın şarkılarına eşlik etti. Eski 1'inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çevik Bir'e de önceki gece, Uluslararası Lions Kulüpler Birliği Yönetim Çevresi 118-E tarafından ‘Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü’ verildi. İstanbul Ataköy'deki Olimpiyatevi'ndeki törende Uluslararası Lions Kulüpler Birliği Yönetim Çevresi 118-E Genel Yönetmeni Aysan Şakar, 17 Ağustos'daki depremin ardından dünyadaki Lions kulüplerinden önemli yardımlar geldiğini, bu yardımlarla Adapazarı, İzmit ve Bolu'da ‘konteyner köyler’ ile çadırkent ve kreşler oluşturduklarını, ayrıca Japonya'dan gelen 1 milyon 200 bin dolarlık yardımla da Adapazarı ve İzmit'te yurt binaları yaptırdıklarını söyledi. Şakar, Çevik Bir'e ‘Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü’ plaketini sundu.

POZİTİF ENERJİ YÜKLENDİM

Bir, teşekkür ederek, şunları söyledi: ‘‘Bu salona gelir gelmez pozitif enerjiyle yüklendim. Dileğim, sizlerin herkese olan sevgisi, dayanışmanız, bu güzel duyguların toplumun her kesimine, herkese ulaşması. Atatürk Cumhuriyeti'nde bu anlayışın Türk toplumunun her kesimine ulaşması en büyük temennimdir. Sizler, ülkemizin Avrupa Birliği'ne entegrasyonunda örnek alınacak bir sivil toplum örgütüsünüz.’’

Çocuklar gibi şendiler

Eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile emekli Orgeneral Çevik Bir önceki gece çocuklar gibi şendiler. Evren ünlü bestekar Yusuf Nalkesen için düzenlenen gecede Emel Sayın'ın şarkılarına gözlerinin içine bakarak eşlik etti. Çevik Bir’in coşkusu ise daha farklıydı. İstanbul Ataköy'deki Olimpiyatevi'ndeki törende Uluslararası Lions Kulüpler Birliği Yönetim Çevresi 118-E Genel Yönetmeni Aysan Şakar'ın konuşmasının ardından, başta Çevik Bir olmak üzere salondaki tüm konuklar ellerindeki Türk ve Lions bayraklarını sallayarak 10. Yıl Marşı'nı söylediler.

Evren'in himayesinde büyük usta Nalkesen'e veda konseri

Türk Sanat Müziği'nin duayeni, Devlet Sanatçısı Bestekar Yusuf Nalkesen'in 60'ıncı yılı nedeniyle düzenlenen gece 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in himayesinde yapıldı. İzmir Efes Convention Center'da yapılan jübilede sanat hayatına veda eden büyük usta, sevenleriyle birlikte olmanın gururunu yaşadı. Gecede, Coşkun Sabah ABD'den gelen özel yapım udu ile verdiği konserini Kenan Evren'e ithaf ederken, Emel Sayın, şarkılarını Nalkesen'le birlikte söyledi. Evren de gece boyunca Emel Sayın'ın şarkılarına eşlik etti.

550 BESTE

Bugüne kadar 550'nin üzerinde besteye ve şarkı sözüne imza atan Nalkesen'in jübile konserine Işılay Saygın, Emekli Orgeneral Fikret Küpeli, İzmir Valisi Kemal Nehrozoğlu, Manisa Valisi Muzaffer Ecemiş, İzmir eski Valisi Kutlu Aktaş, Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi, Ege Üniversitesi Rektörü Refet Saygılı, İzmir Emniyet Müdürü Hasan Yücesan katıldı.

AH O ŞARKI

Devlet Sanatçısı Şef Dr. Teoman Önaldı'nın yönetiminde büyük ustanın eserlerini seslendiren Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu alkış alırken, Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi Seher Dilmaçlı'nın seslendirdiği ‘‘Gözlerin doğuyor gecelerime’’ adlı şarkı ustayı duygulandırdı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle