Gündem Haberleri

  Paşalardan Yıldırım'a marş sürprizi

  Hürriyet Haber
  04.07.2012 - 08:59 | Son Güncelleme:

  Futbolda şike davasının önceki günkü duruşmasında tahliye edilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Metris Cezaevi’ne götürülmeden önce Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nin eksi 7. katında bulunan nezarethane bölümünde Poyrazköy sanığı askerlerle karşılaştığı ve askerlerin tahliye kararını Fenerbahçe marşı söyleyerek kutladıkları ortaya çıktı. Aziz Yıldırım’ın ise askerlere yumruğunu kaldırarak, “Mücadelemiz şimdi başlıyor” dediği öğrenildi.

  Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nin en geniş duruşma salonuna sahip olan 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin salonunda 2 Temmuz günü kamuoyunun yakından takip ettiği 2 önemli dava görüldü.

  Sabah saatlerinde görülen “futbolda şike” davasında 1 yılın sonunda Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Olgun Peker, Yusuf Turanlı ve İlhan Ekşioğlu’nun tahliyesine karar verildi.

  Milliyet Gazetesi'nden Esra Alus'un haberine göre, bu sırada kendi davalarının görülmesi için şike davasının bitmesini eksi 7. kattaki nezarethane bölümünde bekleyen Poyrazköy sanığı tutuklu emekli ve muvazzaf askerlere de tahliye haberi ulaştı. Cezaevine dönmek için tekrar eksi 7. katına indirilen şike davası sanıklarından Yıldırım, bu sırada aralarında Koramiral Kadir Sağdıç, Koramiral Deniz Cora ve Tuğamiral Mehmet Fatih İlgar’ın da aralarında bulunduğu tutuklu muvazzaf ve emekli askerlerle karşılaştı.  Askerler uzaktan gördükleri Aziz Yıldırım’a el sallayarak, “Mazinde bir tarih yatar. Yaşa Fenerbahçe” diyerek Fenerbahçe marşını söyledi ve Yıldırım’ı tebrik etti. Yıldırım ise uzaktan selamladığı askerlere yumruğunu kaldırarak, “Mücadelemiz şimdi başlıyor” diye karşılık verdi.

  TEK BAŞIMA KALSAM DA SAVAŞACAĞIM İLK SABAHINDA GÜVERCİN UÇURDU İŞTE MAHKEMENİN ŞİKE DAVASINDA VERDİĞİ KARARLAR

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı