Gündem Haberleri

  Paşa eşlerinin dayanışması

  Mustafa BAĞDİKEN/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  03.10.2008 - 16:05 | Son Güncelleme:

  Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un eşinin, Şener Eruygur’un eşini her gün telefonla arayıp birbirlerine moral vermeye çalıştıkları öğrenildi.

  KOCAELİ Ürniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören emekli Orgeneral Şener Eruygur’un sağlık durumu her gün biraz daha iyiye gidiyor. Sağ tarafında çok hafif felç olan Şener Eruygur’un sağ el ve ayağını az da olsa oynattığı bildirilirken, Kandıra F Tipi Cezaevi’nde yine Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un eşinin, Şener Eruygur’un eşini her gün telefonla arayıp birbirlerine moral vermeye çalıştıkları öğrenildi.

  Ergenekon soruşturması kapsamında 6 Temmuz’da tutuklanan emekli orgeneraller Şener Eruygur ile Hurşit Tolon, aynı gün Kocaeli’deki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ne konulmuşlardı. Aynı koğuşu paylaşan iki emekli orgeneralden Şener Eruygur, 17 Eylül sabahı yüksek tansiyona bağlı olarak dengesini kaybedip düşmesi sonucu beyin kanaması geçirmiş, ayrıca boyun kemiğinde de kırık meydana gelmişti.

  17 Eylül'den bu yana Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören, yoğun bakım ünitesinde kritik dönemler atlatan, iki kez de kafatası açılarak beyin kanamasının olduğu bölüme kan basıncısı ölçüp dengeleyen cihaz yerleştirilen Şener Eruygur’un her anı takip ediliyor.

  Dün, eşi Mukaddes Eruygur ile fizik tedavi uzmanlarının söylediklerini anlayarak el ve ayağını oynatmaya çalışan Eruygur’un, bu sabah hafif felç hali görülen sağ eli ile ayağını hafifçe oynattığı, bunun da iyileşme sürecinin çok olumlu olduğunu gösterdiği bildirildi.

  Bu arada, bayramda F Tipi Cezavi’ne giderek eşi Hurşit Tolon’u ziyaret eden Ayla Tolon’un da, birkaç kez Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giderek Şener Eruygur’un eşi Mukaddes Eruygur’u ziyaret ettiği, birbirlerini hemen her gün telefonla da arayarak moral dayanışması gerçekleştirdikleri öğrenildi.

  Şener Eruygur’u şu anda sadece eşi ve kızı yoğun bakım odasında refakatçi olarak görebiliyor. Halen, kronik akciğer hastası da olduğu için rahat solunum için oksijen verilen Şener Eruygur’un Pazartesi günü yapılacak kontrollerine göre yoğun bakım ünitesinden Beyin Cerrahisi Servisi’ne alınabileceği öğrenildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı