Gündem Haberleri

  Partizanlık istemiyorum

  Hürriyet Haber
  11.04.2004 - 01:20 | Son Güncelleme:

  28 Mart’ta seçilen 472 CHP’li belediye başkanı, Ankara’da dün bir araya geldi. Toplantıda konuşan Baykal, başkanlarına, ‘Dürüst olun, partizanlık yapmayın’ dedi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin belediye başkanlarına, ‘Öncelikle dürüst olun, partizanlık yapmayın’ uyarısında bulundu. Yerel seçimlerde alınan sonuçlardan dolayı muhalefetin hareketlendiği CHP’de, parti içi değerlendirmeler başladı. 28 Mart’ta seçilen 472 CHP’li belediye başkanı, Ankara’da dün bir araya geldi. Toplantıya, il başkanları, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyeleri de katıldılar.

  SAYI ARTTI

  Toplantının açılışında konuşan Baykal, 28 Mart öncesinde 369 belediye başkanına sahipken, bu sayıyı 472’ye çıkardıklarını belirtti. Baykal, ‘Şimdi CHP, seçim kazandığı yerlerde iktidardadır. Sizlerin sergileyeceği uygulamalar, CHP’nin bundan sonraki başarısına en büyük katkıyı getirecektir’ dedi. Baykal, belediye başkanlarına, ‘Biz CHP olarak, belediye başkanlarımızın birer CHP militanı ve partizanı olmalarını istemiyoruz’ dedi.

  DÜRÜST OLUN

  Belediye başkanlarını öncelikle dürüst olmaları için uyaran Baykal, ‘Siz oraya CHP’nin dünya görüşünü, değerlerini sergilemek için geldiniz. Bu konuda yapılacak yanlışlıkların bedelini bütün parti, bütün Türkiye öder. Üç kuruşluk bir kör menfaat peşinde partiyi, ülkeyi kirletmeye, Türkiye siyasetini çürütmeye kimsenin hakkı yoktur’ diye konuştu.

  ERZAK YETMEZ

  Başkanlarından, sosyal anlayışı her şeyin önünde tutmalarını isteyen Baykal, ‘Devletin ihmal ettiği toplum kesimlerini yerel yönetimler de ihmal edemez. Sosyal belediyecilik anlayışı, gecekondularda erzak torbaları dağıtarak sağlanmaz. Vatandaşın kendi sorunlarını çözebilmesi, ayağa kalkabilmesi için her türlü katkıyı veren bir belediyecilik anlayışı olmalıdır’ görüşünü savundu.

  En genç başkan

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, toplantıya katılan tüm belediye başkanları ile tokalaştı. Baykal, CHP’nin en genç belediye başkanı olan, Kurşunlu Belediye Başkanı, 26 yaşındaki Erkan Dönmez ile kısa süreli sohbet etti.

  43 sorulu anket

  Toplantı, Baykal’ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti. Toplantıya katılan belediye başkanlarına, 43 sorudan oluşan bir anket formu dağıtıldı. Ankette, belediyeye yönelik soruların yanısıra Kamu Yönetimi Temel Yasa Tasarısı’na yönelik sorular da yer aldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı