Gündem Haberleri

  Partiler Yargıtay’ın Ağca kararını olumlu buldu

  Hürriyet Haber
  21.01.2006 - 01:25 | Son Güncelleme:

  YARGITAY’ın Ağca hakkındaki tahliye kararını bozması, parti yöneticileri tarafından olumlu karşılandı. Parti yetkililerinin görüşleri şöyle:

  MUMCU: KARANLIKLAR AYDINLANSIN

  Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu: "Demek ki yargı bir hata yapıyorsa diğer yargı kadroları bu hatayı düzeltebiliyor. Hesap hataları üzerine değil karanlık hesapların üzerine yoğunlaşmamız gerekiyor. Abdi İpekçi cinayeti gibi karanlık olaylar hala aydınlatılmış değil. Önemli olan ne kadar hesap hatası yapıldığı değil karanlıkların aydınlığa kavuşturummasıdır."

  KAPUSUZ: BEKLENTİ BUYDU

  AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz: "Kamuoyunun beklentisi bu yöndeydi. Dolayısıyla yargı da kararını vermiştir. Herkesin bu yargı kararına saygı duyması gerekir. Bu, Türk yargısı açısından birçok münakaşayı da ortadan kaldırmaya vesile olmuştur. Türk yargısı için de iyi bir sonuç olmuştur."

  ANADOL: HUKUK YIPRANDI

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol: "Eğer Adalet Bakanı, karar ilk verildiğinde bu yolu işletseydi çok iyi olacaktı ve böyle bir kargaşayı yaşamayacaktık. Bundan siyaset ve hukuk darbe aldı. Yıpranan hukuk oldu. Bu hesabı yanlış yapanların olayda sorumluluğu var. Bu hesap hatalarının rastlantı olması mümkün değildir."

  RAHŞAN ECEVİT: YORUMSUZ

  DSP
  eski Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit: , Yargıtay’ın Ağca için verilen tahliye kararını bozmasını, "Halen sıcaklığını koruyor" şeklinde değerlendirerek yorum yapmadı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı