Gündem Haberleri

  Partiler seçim karargahı kuruyor

  ANKA
  20.07.2007 - 16:29 | Son Güncelleme:

  22 Temmuz’da yapılacak genel seçimler için siyasi partiler seçim karargahı kuruyor. AKP Genel Merkezi’nde seçim karargahı için son hazırlıklar yapılırken, seçim sonuçları da kurulan bu merkezden takip edilecek. AKP, genel merkezin dışında kuracağı dev ekranla da partililer ve vatandaşların seçim sonuçlarını izlemesini sağlayacak. CHP ise 600 kişilik konferans salonunu seçim karargahı haline getirecek. 81 ille seçim için özel telefon hattı kuran CHP, sonuçları dakika dakika bu merkezden takip edecek. AKP ve CHP’nin yanı sıra DP, MHP ve Saadet Partisi de seçim sonuçlarını takip etmek üzere genel merkezlerinde karargah oluşturdu.

  AKP’LİLER DEV EKRANDAN SONUÇLARI TAKİP EDECEK

  22 Temmuz akşamına en yoğun hazırlanan partilerin başında AKP geliyor. Başbakan Erdoğan mitinglerini adaylar ise seçim bölgelerinde çalışmalarını sürdürürken parti genel merkezi de seçim gününe hazırlanıyor. Basın için seçim gününe özel basın merkezi oluşturacak olan AKP, seçim sonuçlarını ise hem partide hem de partinin dışına kurulacak dev ekranla yansıtacak. Seçim karargahında ayrıca bilgisayar, telefon, faks ve benzeri olanaklar da sağlanarak basının seçimi takip etmesi kolaylaştırılacak. AKP’de vatandaşlar ve partililer ise seçim sonuçlarını parti genel merkezinin dışına kurulacak dev ekrandan izleyebilecek. Sandıklardan gelen sonuçlar Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından dev ekranlara yansıtılacak. Oyunu İstanbul Üsküdar’da kullanacak olan Başbakan Erdoğan ise daha sonra Ankara’ya dönecek. Erdoğan ve parti yöneticileri seçim sonuçlarını parti genel merkezinde takip edecek. AKP, oy sonuçlarının netleşmesiyle kutlama yapmaya da hazırlanıyor.

  CHP DAKİKA DAKİKA SONUÇLARI ALACAK

  CHP de seçim gecesine yoğun bir şekilde hazırlanıyor. Parti Genel merkezindeki 600 kişilik konferans salonunu seçim karargahı haline getiren CHP, 81 ille de özel telefon hattı kurdu. Sonuçlar özel telefon hattı aracılığıyla dakika dakika parti genel merkezindeki seçim karargahına ulaştırılacak. CHP Genel Merkezi’nde basın mensupları için de bilgisayar ve telefonların buunduğu merkez oluşturuldu. Pazar günü genel merkeze gelecek vatandaşlar içinse binanın giriş katında düzenleme yapıldı.

  Son mitinglerini yarın Balıkesir ve Çorlu’da yapacak olan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Pazar günü Antalya’da oyunu kullandıktan sonra Ankara’ya dönecek. Baykal, seçim sonuçlarını evinde izleyecek. CHP Genel Sekreteri Önder Sav seçim günü genel merkezde olacak.

  BAHÇELİ KURMAYLARIYLA GENEL MERKEZDE OLACAK

  22 Temmuz akşamı için seçim merkezi oluşturan bir diğer parti de MHP. Parti genel merkezinde seçim sonuçlarını takip etmek üzere seçim merkezi oluşturan MHP de il ve ilçelerden bildirilen sonuçları sinevizyon aracılığıyla parti içinde ve dışında kurulacak dev ekranlarla duyuracak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise seçim sonuçlarını kurmaylarıyla birlikte parti genel merkezinde takip edecek. MHP de seçim gecesi için kutlama hazırlığı yapacak partiler arasında. MHP kutlama için gerekli mazemeleri cumartesi günü temin edecek.

  DP DE SEÇİM GECESİNE HAZIRLANIYOR

  Demokrat Parti'de de seçime yönelik hazırlıklar devam ediyor. Parti Genel Merkezindeki Genel İdare Kurulu salonunu seçim merkezi haline getirecek olan Demokrat Parti, yaklaşık 40 telefonla kurulacak servisle il ve ilçelerden gelen sonuçları alacak. Oy oranları ise sinevizyon ekranlarıyla yansıtılacak. Oyunu seçim bölgesi Elazığ’da kullanacak olan Ağar da akşam saatlerinde Ankara’ya gelerek seçim sonuçlarını parti genel merkezinde takip edecek.

  Saadet Partisi de genel merkez binasında seçim merkezi oluştururken Kutan’ın partide Erbakan’ın ise evinde seçim sonuçlarını takip edeceği kaydedildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı