Gündem Haberleri

  Parsadan gibi

  Hürriyet Haber
  04.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘Binbir surat Turan’ 4 ay önce evlendiği eşiyle birlikte kılıktan kılığa girip esnafı milyarlarca lira dolandırdı.

  Ünlü dolandırıcı Selçuk Parsadan'a özenip, İstanbul ve Yalova'da kendisini astsubay, maliyeci, polis ve doktor olarak tanıtıp esnafı dolandıran ‘binbir surat’ Turan Ata Akansu polis tarafından her yerde aranıyor. Kiraladığı otomobili parçalayıp satmak suçundan Paşakapısı Cezaevi'nde yatan ve tahliye olduktan sonra 4 ay önce Zeynep Akansu'yla evlenen Akansu'nun, eşiyle birlikte 30 esnafı milyarlarca lira dolandırdığı öne sürüldü.

  Taksitle alıp, kaçıyor

  İstanbul'da birkaç beyaz eşya satıcısı ile esnafı dolandırdıktan sonra Yalova'ya geçen Akansu çiftinin dolandırıcılığa burada da devam ettikleri belirtildi. Yalova'da subay, polis üniformasıyla gittiği beyaz eşya dükkánlarında ‘‘kente yeni tayin olduğunu’’ belirtip taksitle eşya alan Akansu'nun, aldığı eşyaları peşin olarak Bursa ve İstanbul'da sattığı kaydedildi. Turan Ata Akansu'nun, dolandırıldığını anlamayan esnafı da kendisine kefil yaptığı öğrenildi.

  Dolandırıcı değilmiş

  Tabip Üstteğmen, başkomiser kıyafetleri giyen Turan Ata Akansu'nun maliyeci olarak da dolandırıcılık yaptığı bildirildi. Yalova'nın Güneyli Köyü'nde oturduğunu söyleyen Akansu çiftinin evlilik fotoğraflarını çektirdikleri Stüdyo Ayhan'ı da dolandırıp parasını ödemedikleri belirtildi. Dolandırılan esnafın şikáyetçi olduğu ‘‘binbir surat Turan’’ telefon görüşmesinde hha muhabirine ‘‘Ben dolandırıcı değilim. Niçin polis beni arıyor anlamıyorum’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı