Gündem Haberleri

  Parola soruşturmasında Astsubaya ihraç

  A.A
  26.05.2010 - 15:44 | Son Güncelleme:

  Erdek Deniz Üs Komutanlığı'nda Şubat ayı parola ve işaret talimatnamesine ilişkin yürütülen soruşturma sonunda tutuklanan ve bir süre sonra serbest bırakılan Deniz Astsubay Üstçavuş Çağrı Güler, hakkındaki disiplin soruşturması sonunda Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edildi.

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz  Astsubay Üstçavuş Güler hakkında yürüttüğü disiplin soruşturmasını  sonuçlandırdı.

  Soruşturma sonunda, Deniz Astsubay Üstçavuş Güler'in Milli Savunma  Bakanlığının onayı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihracına karar verildi.
  Bir gazetede, 22 Şubat 2010 tarihinde Erdek Deniz Üs ve Garnizon  Komutanlığı Şubat ayı parola ve işaret talimatnamesinde “adi” ve “başbakan”  ifadelerinin kullanıldığına ilişkin bir haber yer almıştı.

  Haberler üzerine Genelkurmay Başkanlığı açıklama yaparak, “parola”  konusundaki habere ilişkin olarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca soruşturma  başlatıldığını bildirmişti.

  Soruşturma kapsamında Erdek Deniz Üs Komutanlığı Mayın Filosu  Komutanlığında görevli Deniz Astsubay Üstçavuş Çağrı Güler, Donanma  Komutanlığındaki askeri mahkeme tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde  tutuklanmıştı.

  Deniz Astsubay Üstçavuş Güler, 20 Nisan 2010 tarihinde serbest bırakılmış  ve Erdek Deniz Üs Komutanlığındaki görevine dönmüştü.

  Bu arada Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da Deniz Astsubay Üstçavuş Güler  hakkında “disiplin soruşturması” başlatmıştı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı