GeriGündem Parlamenter sistemin son MGK'sı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Parlamenter sistemin son MGK'sı

Parlamenter sistemin son MGK'sı

MİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK) 24 Haziran’daki çifte seçimlerden önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün Beştepe’de toplanacak.

Seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından sahaya inen Erdoğan, kampanya mitinglerine MGK arası verecek. Erdoğan, bugün parlamenter sistemin son MGK’sına başkanlık edecek. Binali Yıldırım da ‘Başbakan’ sıfatıyla MGK’ya son kez katılacak. Beştepe’de yapılacak toplantının en önemli gündem maddesi seçim güvenliği olacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun MGK’ya bir sunum yapması bekleniyor. Toplantıda iç ve dış tehditler, terör örgütleri FETÖ, PKK, PYD-YPG’ye karşı yürütülen mücadele ile sınır bölgesindeki gelişmeler de değerlendirilecek.

KABİNENİN ‘VEDA’ TOPLANTISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Haziran’da da 65. hükümetin Bakanlar Kurulu’nu son kez Beştepe’de toplayacak. Toplantıda hükümetin 2 yıllık dönemdeki icraatları ve seçim güvenliği en önemli başlıklar olacak. Toplantıda Erdoğan, başta Başbakan Yıldırım olmak üzere kabineye teşekkür edecek, ardından Beştepe’de Bakanlar Kurulu üyelerine iftar verecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle