Gündem Haberleri

  Parka cami inadı

  Fatma AKSU / İSTANBUL
  12.10.2005 - 10:09 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün makamında kabul ettiği Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’e, Göztepe Parkı’nda Büyükşehir Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün fidanlık olarak kullandığı alana cami yapılması kararının değişmeyeceğini bildirdi. Görüşmenin ardından Öztürk’le birlikte basına açıklama yapan Topbaş, kararın geçen ay Belediye Meclisi’nden oy çokluğuyla geçtiğini belirterek, ‘Vekilim onaylamış. Onaylanan kararlarda geri dönüş yok. Karar uygulanır durumda’ dedi.

  KARAR DEĞİŞMEZ

  Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk’ün kendisine alternatif yerler düşündüklerini, camiye karşı olmadıklarını ilettiğini ifade eden Topbaş, ‘Ben de biliyorum ki, CHP de camiye karşı değildir. Olması da doğru değildir’ dedi. Cami talebinin halktan geldiğini, toplanan imzaları da Öztürk’e verdiğini kaydeden Topbaş, ‘Bu Meclis’ten cem evleri, kilise onayları da geçti’ diye konuştu.

  DAVA AÇACAĞIZ

  Topbaş’la görüşmesinden morali bozuk ayrılan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise şunları söyledi: ‘Bizim tek amacımız var: Oksijen alamayan insanların oksijenini daha fazla kesmemek. O nedenle hassasız. Bu konuda Büyükşehir’den anlayış bekledik. Bizler de bugünden itibaren Kadıköy’de bütün vatandaşlarımızla dava açmaya başlayacağız. Bu konu İdare Mahkemesi’ne gidecek. İdare Mahkemesi’nin de bu kararı bozacağı kesin. Ama bu demek değildir ki, ihtiyaca karşıyız. Diyanet İşleri bu bölgede ihtiyaç bildirirse, bu konuyu mahkeme iptal etse de etmese, bir başka yerde sorunu çözeriz.’
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı