GeriGündem Paris'te esti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Paris'te esti

Mustafa Sandal, Olimpia konserinden alnının akıyla çıktı. Pazar günü Fransa'nın dünyaca ünlü konser salonunu doldurmayı başaran Sandal'ın tadını kaçıran tek detay, sahnede ışık gösterisi yapmasına izin verilmemesi oldu.

Fransızların dünyaca ünlü konser merkezi Olimpia, pazar akşamı Mustafa Sandal'ı ağırladı. Fransa'da yaşayan Türklerin yanı sıra İstanbul sosyetesinden Sibel İlkiz, Esra Üstünkaya, Efsun Yazıcı ve Mehmet Aslan gibi isimlerin de izlediği konserde, Fransız genç kızlar da Sandal'ı görmek için Olimpia'nın kapısında kuyruklar oluşturdu. Üç saat süren konser başarılı geçerken, organizasyonda yaşanan bir anlaşmazlık nedeniyle Sandal'ın tadı kaçtı. Olimpia yetkililerinin, Sandal'ın ışık gösterisi yapmasına izin vermemesi üzerine, sanatçı tepki gösterdi. Yapılanın haksızlık olduğunu dile getiren Mustafa Sandal, ‘‘Her ne olursa olsun sizi üçüncü dünya ülkesi olarak görüyorlar. Tavırlarından bunu anlıyorsunuz. Bizim istediğimiz bir konser aktivitesi, ekstra bir şey değil. Tamam belki haklı olabilirler ama bunu dile getiriş biçimleri çok kötüydü. Yine de iyi ki sahneye çıkıp şarkılarımı söylemişim. Muhteşem bir seyirci vardı. İlk kez bu kadar çok heyecanlandım, ilk kez bu kadar çok eğlendim’’ dedi.

Şarap krizi

Mustafa Sandal'ın Olimpia'daki konserini izlemek üzere Paris'e giden Ayşegül Aldinç, Fransız restoranı yerine Türk restoranına götürülünce neşesi kaçtı. Sanatçı, organizasyonun davetlisi olarak gazetecilerin de olduğu ekiple beraber, akşam yemeği için Yakamoz adlı bir Türk restoranına gitti. Fransa'ya gelip de bir Türk restoranında yemek yemekten memnun olmadığı mimiklerinden anlaşılan Aldinç'in sabrı, masaya gelen şarapla taştı. Ünlü Fransız şarapları yerine Tekel'in Buzbağ şişesini karşısında gören sanatçı, Fransız mutfağından örnekler tadıp Fransız şarabı içmek üzere yalnız başına mekanı terk etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle