Gündem Haberleri

  PARİS GİBİ

  Hürriyet Haber
  10.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başkan Bekir Kumbul'un hayal projesi: Boğaçayı'na Sen Nehri modeli

  HAYRAN KALDIM

  Belediye bütçelerinin meclisten geçmesinin ardından üç günlük inceleme gezisi için Paris'e giden Belediye Başkanı Doktor Bekir Kumbul, gezip hayran kaldığı Sen Nehri'ni Antalya'da yaşama geçirmeye karar verdi.

  KUM OCAKLARI

  Hayalindeki proje için Boğaçayı'nın çok uygun olduğunu belirten Başkan Kumbul, Antalya'ya döndükten sonra bugüne kadar kum ocaklarının işgaliyle gündeme gelen doğa harikası bölge için kolları sıvadı.

  NELER OLACAK

  DSİ'nin düzenlemesinden sonra setler üzerine gezi ve bisiklet yolları yapılacak. Nehir kıyısı yeşillendirilecek, sosyal tesislerle donatılacak. Nehirde tekne turları ve su sporları düzenlenecek.

  Çin-Isparta

  Çin'in Tianjin kentindeki bulunan Politeknik Üniversitesi Rektörü ile Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) incelemeler yapıyor. Politeknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Xiao Çhang Fa ile bu üniversiteye bağlı Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Chen Ru Dong, bilimsel işbirliği imkanlarını araştırmak amacıyla geldiği Isparta'da, Vali Halil İbrahim Daşöz'ü ziyaret ettiler.

  Canca’ya dava

  ANTALYA Emniyet eski Müdürü Natık Canca ve ekibine yargı yolu göründü. İşadamı Josef Jefi Kamhi'nin muhasebecisi Ali Akın Erkan'ın zimmetine geçirdiği 15 milyon doları tahsil etmekle suçlanan Canca ile dönemin Asayiş Şube Müdürü Hikmet Aygün ve Cinayet Büro Amiri Akif Aktuğ hakkında açılmak istenen soruşturma Antalya Valiliği izin vermeyince durdurulmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı