Gündem Haberleri

  Paravan şirket aracılığıyla vurgun

  Hüseyin TÜCCAR/BURSA, (DHA)
  03.05.2011 - 14:43 | Son Güncelleme:

  BURSA’da kurduğu paravan şirketler aracılığıyla çalıştığı iplik fabrikasının ipliklerini ucuz fiyata satan pazarlama müdürü ve 11 suç ortağı, polis tarafından gözaltına alındı. Toplam 12 şüphelinin 6 ay içersinde şirketlerini 2 milyon TL zararı uğrattıkları belirlendi.

  İstanbul’da kurulu olan bir iplik fabrikasın pazarlama müdürlüğünü yapan Ömer Faruk B. (33), Bursa’da çeşitli tekstil fabrikalarında çalışan arkadaşları Sevcan C. (28), Ufuk S. (21) ile birlikte çeşitli kişilerin isimleri adına dört ayrı paravan şirket kurarak kendi çalıştığı fabrikadan karşılıksız ve sahte çek vererek iplik aldırdı. Bu iplikleri Bursa’da çeşitli tekstil firmalarına ucuz fiyatla satan şüpheliler 6 ay içerisinde 2 milyon lira gelir elde etti. Kendi ipliklerinin Bursa’da ucuz fiyatla satıldığını duyan fabrika yetkilileri durumu polise bildirdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri yaptıkları araştırmanın ardından ipliklerin paravan şirketler aracılığıyla satıldığını tespit etti.

  Bursa ve İstanbul’da eş zamanlı operasyon düzenleyen Mali Büro Amirliği ekipleri İstanbul’daki firmanın pazarlama müdürü Ömer Faruk B., ile Bursa’da çeşitli tekstil firmalarında işçi ve yönetici olarak çalıştıkları ve isimlerine paravan şirket kurulan Uğur D (34), Mehmet D. (43), Ufuk S., Sevcan C., Şenol O. (46), Yılmaz S. (41), Mesut S. (35), Ömer Ö. (31), Serdar Ö. (31), Serkan D. (36), Orhan D. (36) gözaltına alındı.

  Son 6 ay içerisinde şirkete karşılıksız ve sahte çek vererek 2 milyon liralık iplik aldıkları belirlenen şüpheliler, ’suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ’örgüt kapsamında nitelikli dolandırıcılık’ ve ’resmi belgede’ sahtecilik suçlamasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı