Gündem Haberleri

  Paraşütçüler serbest

  A.A.
  17.01.2006 - 16:13 | Son Güncelleme:

  İran'ın güneydoğusundaki Belucistan eyaletinde 24 Aralık'ta kaçırılan 3 Türk yamaç paraşütçüsünün serbest bırakıldığı bildirildi.

  Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği yetkililerinden aldığı bilgiye göre, İran Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, büyükelçiliği arayarak, kaçırılan Serdar Durna, Yurdaer Etike ve Avni Ozan'ın serbest bırakıldığını iletti.

  Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Halit Bozkurt Aran da Türk sporcuların Zahedan kentinden Tahran'a getirilmek üzere yola çıkarıldığını söyledi. Üç Türkün bu akşam Tahran Büyükelçiliği'nde misafir edileceğini belirten Aran, sporcuların daha sonra Türkiye'ye gönderileceğini kaydetti.

  YARIN TÜRKİYE'YE DÖNECEKLER

  Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İran'da kaçırılarak serbest bırakılan 3 Türk yamaç paraşütçüsünün yarın Türkiye'ye geleceğini bildirdi.

  Bakan Gül, Başbakanlık Merkez Bina'dan ayrılışı sırasında gazetecilerin soruları üzerine, 3 paraşütçünün serbest bırakıldığını doğrulayarak, sporcuların Türkiye'ye yarın geleceğini belirtti.

  Sporcuların serbest bırakılması için yoğun çalışmalar yapıldığını söyleyen Gül, bu girişimlerin uzun süre kamuoyundan saklanmasının sporcuların güvenliğini tehlikeye atmak istememekten kaynaklandığını kaydetti.


  AVNİ OZAN'IN AĞABEYİ HÜSEYİN OZAN: ÇOK MUTLUYUZ

  İran'ın güneydoğusundaki Belucistan eyaletinde 24 Aralık'ta kaçırılan 3 Türk yamaç paraşütçüsünün serbest bırakılması, ailelerine büyük sevinç yaşattı.

  Kaçırılan sporculardan Avni Ozan'ın ağabeyi Hüseyin Ozan, emeği geçen herkese teşekkür etti ve çok mutlu olduklarını söyledi.

  Ozan, haberi Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği yetkililerinden öğrendiklerini, ancak henüz kardeşi ile görüşme şansı bulamadığını bildirdi.

  Büyükelçilik yetkililerinin “sporcuların kısa bir süre sonra Büyükelçilik binasına getirileceği” haberini verdiğini, kendisinin de ”kardeşiyle telefonla görüştürülmesi” ricasında bulunduğunu anlatan Hüseyin Ozan, şunları kaydetti:

  “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Çok sevinçliyiz, mutluyuz. Ama mutluluğumuz, onları burada görünce daha da katlanacak tabii. Türkiye'ye ne zaman gelecekleri konusunda ise henüz fikrimiz yok.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı