Gündem Haberleri

  Parasını alamayınca monte ettiği asansörü söktü

  Recep İSTEK/KAYSERİ, (DHA)
  16.10.2008 - 12:25 | Son Güncelleme:

  KAYSERİ’de müteahhitten parasını alamayan asansör firması, zemin ile birlikte 9 katlı binaya monte ettiği asansörü söktü. 36 daireli apartmanda, oturanlar, evlerine merdivenle çıkıp inmek zorunda kaldı.

  Kocasinan ilçesi Erkilet Beldesi Camikebir Mahallesi Orhangazi Caddesi üzerindeki 9 katlı Elbirlik Apartmanı’na 8 ay önce monte edilen iki asansör, müteahhidin 54 bin 500 YTL tutan borcu ödemediği gerekçesiyle asansör firması tarafından yaklaşık 20 gün önce söküldü. Müteahhit İsmail Kaya’dan parasını alamadığını ileri süren asansör firması, binanın A ve B girişlerindeki asansörlerin motorları, kapı ve kabinlerini söktü. Bina görevlisi Fikret Akın, zemin kattan sökülen kapılarının yerini, tehlike oluşturmasın diye alüminyum çubuk ve kartonla kapattı. Binanın 8’nci katında oturan Hatice Taş, Ramazan ayında gelen asansör firmasının, 20 gün önce asansörün kapılarını ve diğer parçalarını söküp götürdüğünü söyledi. Engelli bir çocuğu olduğunu söyleyen bina sakini Hatice Taş, “36 daireli binada benim gibi engelli çocukları olan aileler de var. Ayrıca, yaşlı, hasta, koltuk derneği ile yürüyenler de bulunuyor. Şimdi çocuğumu sürekli indirip çıkaramadığım için akrabalarımın yanına bıraktım. Pazardan alışveriş yapanlar, poşetlerini dinlenerek dairelerine çıkarmak zorunda kalıyor. Soruna çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.


  Bina sakinlerinden Fatma Serçe de, oturanlar olarak kendilerinin herhangi bir borçları bulunmadığını kaydederek, sorunun çözülmesini istedi.

  ASANSÖR FİRMASI: PARAMIZI ALALIM, TAKARIZ

  Binaya asansörleri monte eden Mias Asansörleri yetkililerinden Ahmet Şahin, 54 bin 500 YTL alacağını tahsil edemediklerini söyledi. Müteahhit ile alacaklarının ödenmesi konusunda bir çok kez görüştüklerini belirten Şahin, “Müeahhit İsmail Kaya, ‘Ben parayı ödeyemiyorum. Malınızı alın’ dedi. Biz de asansörlerin kabinini, kapılarını ve motorunu söktük. Paramızı alırsak yerine monte ederiz” diye konuştu.

  Müteahhit İsmail Kaya’nın ofisindeki görevliler ise, konuyla ilgili görüş isteyen ‘Biz sizi ararız’ yanıtını verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı