Gündem Haberleri

  Paralel yorumu: İbadet, ticaret, ihanet

  ANKARA
  22.10.2015 - 21:38 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 17-25 Aralık 2013’te yargı içindeki bir çetenin Emniyet’teki bir grupla birlikte, hükümete ve şahsına yönelik darbe hazırlığı içinde olduğunu iddia ederek, bu çeteyi ‘Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet’ olarak tanımladı.

   “Aldandık. Tavanda ihaneti doğrusu tespit edememenin zaafı içinde olduk” diyen Erdoğan, Hak-İş’in 13’üncü Genel Kurulu’nda ve Saray’da ağırladığı Hukuki Araştırmacılar Derneği (HUDER) üyelerine şunları söyledi:
  onlar kaçacak biz kovalayacağız‘‘Yargıyı gerçek anlamda adalet üreten bir mekanizma haline getirmek için gerçekleştirdiğimiz reformların, bu grup tarafından, kendi amaçları doğrultusunda istismar edildiğini gördük. Hukukun ve vicdanlarının değil, kendilerine ‘imam’ olarak tayin edilen bir takım kişilerin emrine giren bu hâkim ve savcılar, adalet sistemine çok ciddi zarar verdiler. Bunların bir bölümü yargı önünde hesap veriyor. Bazıları yurtdışına kaçtı. Kovalıyoruz. ‘İnlerine gireceğiz’ demiştik, gireceğiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Bir kısmıyla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Ama biliyoruz ki, hâlâ yargı içinde bu yapının mensubu olan kişiler var. Bunları isim isim biliyoruz. Karşımızdaki yapı ne kadar alçak, hain olursa olsun, mücadelemizi hukuk devleti ilkeleri içinde yürütmek mecburiyetindeyiz. Çünkü bu ülke yol geçen hanı değildir. ‘Paralel Devlet Yapılanması’ adı verilen bu yapıyı er veya geç çökerteceğiz. 

  KİŞİ ARKADAŞININ DİNİNDENDİR

  Onlar sırtlarını tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan ‘Paralel Yapı’lara, bir takım medya kuruluşlarına, manşetlere, silahlı terör örgütlerine dayayacaklar. Ama biz sırtımızı önce Hakk’a sonra halka dayayıp yürüyeceğiz. Ben şimdi tabanı ibadet olan bu kardeşlerime sesleniyorum: Sizin tavanınızdakiler ‘Biz sırtımızı YPG’ye, biz sırtımızı PKK’ya dayıyoruz’ diyenlerle acaba nasıl beraber olabiliyor? Kardeşlerim kişi arkadaşının dinindendir.

  GAR SALDIRISI KOLEKTİF

  terör eylemiİşte neler yaptıklarını görüyorsunuz. Şurada Gar’ın önünde... Bakın bu yaşanan olay, terörün nasıl kolektif uygulandığını gösteren bir olaydır. Bu tamamen bir kolektif terör eylemidir. Burada DAEŞ (IŞİD) de var, PKK da var, El Muhaberat da var, Suriye’nin kuzeyindeki PYD terör örgütü de var. Kimse kimseyi aldatmasın. Daha eylemin olduğu anda kalkıp da ‘Bunu Saray yaptı’ diyenlerin ne mantığının olduğunu artık anlayın. Çünkü ortak çalışıyorlar.

  BENİM KANIMA DOKUNUYOR

  Diyarbakır’da bir belediye, Hazreti Peygamberi son derece edepsizce, ahlaksızca resmeden karikatürü duvarlara astı. Şu anda yargıda bir süreç başladı. Bir insan, bir Müslüman olarak benim kanıma dokunuyor. Ben çıkıp da bu makamda ‘Şuna oy verin, buna oy verin veya vermeyin’ diyemem. Ama bugün diyorum ki kime oy verdiğinize iyi bakın”    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı