Gündem Haberleri

  Para ve müjde yağdı

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Tunca Toskay, turizmden, ulaşıma, teknoparktan ek uçak seferlerine kadar bir yığın müjde verdi.

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Meclis Toplantısı'na katılan Bakan Toskay, işadamlarının sorunlarını ve isteklerini dinledi. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Tunay, Altınpınar ve Meclis Başkanı Orhan Tolunay'ın sunduğu raporları dinleyen Bakan, yüreklere su serpti.

  1999 yılında turizmde çok kötü bir sezon yaşandığını ifade eden Bakan Toksay, ‘‘Biz bu mağduriyeti gidermek YPK'dan 2'si kesin biri imzada olmak üzere üç karar çıkardık. Üçüncüsü çok önemli. Olaganüstü hallerde finansal destek sağlamaya yönelik bir karar’’ dedi.

  Antalya-Alanya karayolu için YPK Kararı'nı imzaladığını anlatan Toskay şunları söyledi: ‘‘Dış krediden 18 trilyon, yedek ödeneklerden 2 trilyon lira yeni para aktardık. Yolun 2001'de bitirilmesi için Bayındırlık Bakanı'nın bana ve Antalyalılara sözü var.’’

  Teknopark ve uçaklar

  İşadamlarının Kepez Üstü Mevkii'nde teknopark yapılması isteğine olumlu yaklaşan Bakan Tunca Toskay, böyle bir olayın kent ekonomisini değiştireceğini söyledi.

  Toskay, THY'nin Avrupa ülkelerinden Antalya'ya direkt seferler yapmasının uygulanabilir olduğunu, THY Yönetim Kurulu ile görüştüğünü belirtti.

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tunay Altınpınar ile Meclis Başkanı Orhan Tolunay, Toskay'a şükran plaketi verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı