Gündem Haberleri

  Papadopulos, Rum başkanlığında önde

  A.A.
  15.07.2007 - 19:27 | Son Güncelleme:

  Fileleftheros gazetesi'nin, “RAI Consultants” şirketinin 1010 kişi ile 10-13 Temmuz tarihleri arasında yaptığı anketin sonucuna dayanarak verdiği habere göre, Papadopulos, diğer adaylar Rum Meclisi Başkanı ve AKEL Genel Sekreteri Dimitris Hristofyas ile ana muhalefet Demokratik Seferberlik Partisi'nin (DİSİ) desteklediği bağımsız aday Yannakis Kasulidis'in önünde gidiyor.

  Ancak, aynı şirketin Nisan ayında yaptığı anketle kıyaslandığında, son anket, Papadopulos ve Kasulidis'in oylarında düşüş, Hristofyas'ın oylarında ise artış gözlemlendiğini ortaya koydu.

  10-13 Temmuz tarihleri arasında yapılan ankete göre, ilk tur oylamada Papadopulos'un yüzde 30.8, Kasulidis'in yüzde 29.6, Hristofyas'ın yüzde 26.3, Kostas Themistokleus'un ise yüzde 0,7 oy alacağı tahmin ediliyor.

  Seçimin ikinci tura kalması ve Kasulidis-Papadopulos ikilisinin ikinci turda yarışması halinde; Papadopulos yüzde 47.2, Kasulidis yüzde 36.6, Hristofyas ve Papadopulos'un ikinci tura kalması halinde ise Hristofyas'ın yüzde 41.1, Papadopulos'un yüzde 39.5 oy alacağı tahmin ediliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı