Gündem Haberleri

  Papa'dan mabetlere yönelik saldırılara kınama

  A.A.
  26.02.2006 - 16:14 | Son Güncelleme:

  Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, son günlerde Irak başta olmak üzere mabetlere yönelik saldırıları kınadı.

  Papa, bugün Vatikan'daki Aziz Petrus Meydanı'nda Angelus Duası sonrasında yaptığı kısa konuşmada, “Mabetlere yapılan saldırıları kınıyor, kurbanlara ve onlar için ağlayanlara da Tanrı'ya dua ediyorum” dedi.
  Irak'ta camileri de hedef alan eylemlere işaret eden 16. Benediktus, “Şu günlerde, camilere yönelik saldırılar da dahil olmak üzere, Irak'tan birbiri ardınca trajik haberler geliyor. Bu hadiseler, matem ekmekte, kini beslemekte ve ülkenin zaten zor durumdaki yeniden yapılandırma sürecini engellemektedir” diye konuştu.
  “Nijerya'da da Hıristiyanlar ile Müslümanlar arasında günlerce süren çatışmalar, pek çok kişinin ölümüne, kilise ve camilerin yıkılmasına sebebiyet verdi” diyen 16. Benediktus, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Tanrı'ya imanın semeresi yıkıcılık değil, kardeşlik ruhu ve ortak maslahat için çalışma olmalıdır. Herkesin yaradanı ve babası olan Tanrı, onun adına kardeş kanı dökenlerden bunun hesabını soracaktır.”
  Papa, “İnsanların Tanrı'da gerçek barışı bulabilmeleri için Meryem Ana'dan şefaatçilik istediğini” de sözlerine ekledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı