Gündem Haberleri

  Pankobirlik'te yönetim paylaşılamıyor

  Hürriyet Haber
  07.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pankobirlik’in geçtiğimiz hafta gerçekleşen olaylı Genel Kurulda seçilen yeni yönetim, bugün Pankobirlik merkezine gelerek görevi devralmak istedi, ancak devir teslim gerçekleşmedi.

  Bunun üzerine yeni yönetim, makamın yer aldığı dördüncü kat yerine üçüncü kata yerleşti.

  Pankobirlik’te yaşanan gerginlik nedeniyle, bu sabah 7.00’den itibaren Mithatpaşa caddesindeki Pankobirlik binasına gelen 100’ün üzerinde polis, güvenlik önlemleri aldı. Saat 10.14’de de yeni yönetim kurulu üyeleri Pankobirlik’e geldi.

  Yeni yönetim kurulu üyeleri, kimlik kontrolüyle içeri girerek, yönetimi devralmak istediler. Toplam sekiz katlı binanın 4. katındaki makamda çalışmaya devam eden eski yönetim, Genel Kurul’un geçersiz olduğunu ve yenilenmesi gerektiğini öne sürerek yönetimi devretmedi. Bunun üzerine, Recep Konuk başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeleri üçüncü kata yerleştiler.

  Bu arada Halil Aslan yönetimindeki eski yönetim ise mahkemeye intikal eden olaylı Genel Kurul’un, 1 Mart 2000’de yenilenmesi için gazetelere ilan verdi.

  Halen gerçekleştirilemeyen devir-teslim nedeniyle, çok sayıda polis, gazeteci ve çiftçi grubu, Pankobirlik’in önünde beklemeye devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı