Gündem Haberleri

  Panasonic Lizbon’da yeni teknolojilerini sergiledi

  Özer Asan oasan@hurriyet.com.tr
  24.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Panasonic’in 2006 yılı ürünlerinin tanıttığı Dijital Networking Semineri, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen bilişim editörlerinin akınına uğradı. Açılış konuşmasını Panasonic Avrupa başkanı Yoshiiku Miyata’nın yaptığı seminerde, Tekofaks Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Onur Öğüt ve Tekofaks Ses ve Görüntü ürünleri Genel Müdürü Ahmet Güven de hazır bulundu. Biz de e.yaşam olarak bu etkinliğin en çarpıcı ürünlerini derledik.

  en büyük plazma

  Viera plazma televizyon modelleriyle geçen sene oldukça sükse yapan Panasonic, bu yıl bu alana bir de rekor ekledi. Dünyanın en büyük plazması ünvanını alan 103 inçlik (260 ekran) dev plazma, ekran büyüklüğü dışında keskin renk kalitesi ve derin görüntüsüyle de dikkat çekiyor. HD uyumlu televizyon iki milyon piksellik çözünürlük sunuyor ve üzerinde SD kart girişi de yer alıyor.

  Kamerada devrim

  Seminerin en gözde ürünlerinden biri de DVD’ye kayıt yapabilen kameralardı. Dünyada ilk kez 3CCD teknolojisini, çekim sırasında titremeyi önleyen OIS (Optical Image Stabilizer) teknolojisiyle bir araya getiren VDR-D300 modeli kamera, 3.1 megapiksel çözünürlüğü destekliyor. Ürün ayrıca tüm DVD formatlarını tanıyabiliyor ve MPEG2 formatında kayıt yapabiliyor. Bir alt modeli olan D250’nin ise 2.3 megapiksel çözünürlüğü var.

  Evde kayıt çok kolay/images/100/0x0/55eb1d72f018fbb8f8ac1749

  Panasonic’in DIGA serisinden DMR-EH65 kaydedici, evde video kaydı yapmak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor. Blu-Ray formatını destekleyen Panasonic’in bu yeni modeli tüm DVD formatlarına kayıt yapılabiliyor. 250GB sabit diski bulunan ürün, 443 saatlik görüntü saklanabiliyor. Ayrıca cihaz üzerinde içerik aktarımı için SD hafıza kart girişi de bulunuyor

  dev ekran Her yerde

  2006’ya yeni ürünleriyle oldukça iddalı giren Panasonic, projektör alanında da tüketicilere süpriz yapmaya hazırlanıyor. PT-P1SD modeli projektör TV, PC, VCR, DVD oynatıcı ve kameralarla uyumlu. Üzerinde bulunan SD hafıza kart girişi sayesinde anında bilgi alışverişi ve sunum yapmak mümkün. 1.3 kg ağırlığındaki projektör, HDTV uyumlu ve çoklu dil desteğine de sahip.

  ETKİLEYİCİEVSİNEMASI

  Arka hoparlörlerinin kablosuz haberleştiği SC-HT545W DVD ev sinema sistemi de seminerin diğer gözdeleri arasındaydı. Özellikle bulunduğunuz ortamda 360 derecelik bir ambians yaratan sistem, yüksek bas performansıyla da dikkat çekti. Ürün tüm DVD formatlarını destekliyor. Toplamda 660 Watt (RMS) ses çıkış gücü bulunuyor ve DivX desteği de var.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı