Gündem Haberleri

  Pamukoğlu: "Tahliyelerde hükümet başarılı"

  Ferah IŞIK- Şevket ALTINAYAR / DENİZLİ- AYDIN, (DHA)
  24.02.2011 - 14:44 | Son Güncelleme:

  HAK ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Libya’daki Türkler’in tahliyesinde hükümetin başarılı olduğunu söyledi.

  Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, milletvekili adaylarını açıkladı. Pamukoğlu, 7 milletvekili kontenjanının bulunduğu Denizli’de üç aday belirlediklerini söyledi. Adaylar İlksan Koptur, Rasim Etçioğlu ve Selami Çetin’i tanıtan Pamukoğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Pamukoğlu, Libya’daki gelişmelerle ilgili, "Libya’da yaşayan 25 bin Türk’ün tahliyesi için hükümet elinden geleni yapıyor. Bu kaos ortamında o kadar insanı tahliye etmek kolay iş değil. Bu konuda hükümeti başarılı bulduk" görüşünü dile getirdi.

  Türkiye’nin asla Mısır ve Libya gibi olmayacağını vurgulayan Pamukoğlu, "Kaos ortamı Türkiye’de 1923’te bitti. Türk ulusu derebeylikle yönetilen ülkeler gibi olmaz" dedi.

  "ERGENEKON VE BALYOZ SİYASALLAŞTI"

  Pamukoğlu, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Ergenekon ve Balyoz davaları siyasallaşmıştır. Mahkemeler gece dahi çalışıp bu davaları bir an önce sonuçlandırıp, milleti garabetten kurtarmalıdır. Ülke ikiye bölündü. Bir grup savcı, bir grup avukat, bir grup ise hem avukat hem savcı haline geldi. Çık işin içinden çıkabilirsen. Neden tutuklu olduğunu bilmeyen insanlar var" diye konuştu.

  "TOPRAK, AĞALARIN ELİNDEN ALINACAK"

  Partisinin baraj sorunu yaşamayacağını iddia eden Pamukoğlu, iktidara gelir gelmez ilk icraatlarının Türk Telekom’u ulusallaştırmak ve Hazine arazisini kullanan 170 ağanın elinden toprakları alıp halka dağıtmak olacağını söyledi.

  "CUMHURİYETÇİYİZ DEYİP BASKIYLA YÖNETİYORLAR"

  Pamukoğlu, bir önceki durağı olan Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde de toplantı düzenleyip milletvekili adayı Semra Kolukırık’ı tanıttı. Mısır ve Libya gibi ülkelerde tırmanan olaylarla ilgili konuşan Pamukoğlu, "Ortaçağ rejimi ve krallık ile yönetilen ülkelerde yaşayan halk, günün birinde patlayacaktır. Bu ülkelerdeki rejimler demokrasinin dışında kapalı rejimlerdir. ‘Cumhuriyetçiyiz’ diyorlar ama bu ülkeleri yönetenler 30-40 yıl boyunca ülkeyi baskı rejimi uygulayarak yönetiyorlar. Kendileri, sülaleri, çocukları büyük servetler elde ediyorlar. Tabi tüm bunlar bir yerde patlak veriyor" yorumunu yaptı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı