Gündem Haberleri

  Pamukkale’de akademik bilişim konuşulacak

  Hürriyet İnternet
  09.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye Bilişim Derneği (TBD), 9-11 Şubat tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenecek Akademik Bilişim '06 (AB'06) ve 4. Bilgi Teknolojileri Kongresi (BilgiTek IV) etkinliklerine destek veriyor. Etkinliklerde davetli konuşmacılar, uzmanlık alanlarıyla ilgili konuşmalar ve teknoloji sunumları yapacak. Bildirilerin de sunulacağı etkinliklerde, 7-8 Şubat tarihlerinde bir de Linux eğitim semineri düzenlenecek.

  Herkese açık olan ve katılımın ücretsiz olduğu etkinliklere paralel olarak Denizli'de, 9 Şubat günü TBD ve Valilik tarafından "E-Devlet" etkinliği düzenlenecek. Etkinlik kapsamındaki panele, TBD Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Menteş, TBD YK Üyesi Nihat Yurt, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Mustafa Akgül, TİM Ticaret Noktası İcra Kurulu Başkanı Enis Eryılmaz ve gazeteci Güneş Kazdağlı konuşmacı olarak katılacak.

   

  Toplam 3 gün sürecek olan Akademik Bilişim '06 ve 4. Bilgi Teknolojileri Kongresi'nde, 6 paralel salonda 81 oturum gerçekleştirilecek. 9 adet davetli oturumda 15 bildiri, 10 teknoloji sunumunda 22 teknoloji bildirisi, 36 bildiri oturumunda 163 bildiri sunulacak; 20 eğitim semineri ve 3 panel düzenlenecek.

   

  Etkinliklerle ilgili daha fazla bilgi için: http://ab2006.pamukkale.edu.tr

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı