Gündem Haberleri

  Palandöken'de kar kayması : 1 turist öldü

  Erzurum
  02.02.2005 - 15:55 | Son Güncelleme:

  Palandöken Kayak Merkezi'nde pistlerin dışında kar düşmesi meydana geldi. Kar kütlesinin altında kalan bir Rus turist kendi imkanlarıyla kurtulurken bir başka Rus turistin ise cesedi bulundu.

  Vali yardımcısı Aslan Karanfil, kar kütlesi altından çıkarılan Rus turistin 18 yaşlarında olduğunu belirterek, söz konusu yasak bölgede snowboard yapan 5 kişilik gruptan birisi olduğunu kaydetti.

  Diğer 4 kişiden 3'ünün kar kütlesi altında kalmadan kurtulduğunu, birinin ise kendi çabalarıyla kar altından çıkmayı başardığını bildiren Aslan, kimlik tespiti ve olayla ilgili geniş açıklamanın daha sonra yapılacağını kaydetti.

  Erzurum Vali Yardımcısı İbrahim Yurdakul, Palandöken'de meydana gelen olayın “çığ” değil, “kar kayması” olduğunu söyledi.

  Yurdakul, pistlerin dışında bir ya da 2 maceraperest turistin snowboard denemesiyle kar kütlesi düştüğünü, bunun da çığ olarak algılandığını söyledi.

  Kar kütlesinin düştüğü “D Hattı” denilen yerde kar altında canlı olup olmadığının belirlenmeye çalışıldığını belirten Yurdakul, olay yerinde askeri ve sivil savunma ekipleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Müdür ve elemanlarının köpek ve çubuklarla arama kurtarma çalışması yaptığını, Köy Hizmetleri'nden de iş makinasının olay yerine gönderildiğini kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı