Gündem Haberleri

  Palandöken'de çığ düştü: 1 Rus kayıp

  ERZURUM, (DHA)
  02.01.2006 - 15:44 | Son Güncelleme:

  Palandöken Dağı'nda kayak yapmanın yasak olduğu bölgeye çığ düştü. Ejder Tepesi'ne yakın bölgede düşen çığın altında bir Rus snowboardçının kaldığı öne sürüldü. Sivil Savunma ve jandarma ekipleri, bölgede arama- kurtarma çalışmalarına başlattı.

  Palandöken'in doruklarındaki TRT'ye ait televizyon yansıtıcısının bulunduğu bölgede saat 14.30'da çığ düştü. Pistlerin dışında kalan ve kaymanın tehlikeli ve yasak olduğu belirtilen bölgede düşen çığ ile birlikte dağda konuşlanan jandarma timleri olay yerine sevkedildi. Yapılan soruşturmada, snowboard yapan bir kişinin çığ altında kaldığı öne sürüldü. Olay yerine gelen Erzurum Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birlik Müdürü Yalçın Mumcu, “Bir kişinin çığ altında kaldığı yolunda ihbar yapıldı. Arama ve kurtarma çalışmalarına hemen başlattık” dedi.

  Vali Celalettin Güvenç, çığ olayını doğruladı ve yapılan ihbar üzerine jandarma- sivil savunma görevlilerinin arama- kurtarma çalışmalarına başladıklarını söyledi.

  Geçen yıl da Rus turistlerden ikisi yasak bölgede snowboard yaparken, çığ düşmesine sebep olmuştu. Çığ altında aramalar sürerken 18 yaşındaki Aleksander Kupin Saşa'nın cesedi bulunurken, diğer Rus turistin otelde olduğu ortaya çıkmıştı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı