Gündem Haberleri

  Palandöken'de 25 yaşındaki genç kar perdelerine çarparak hayatını kaybetti

  Turgay İPEK - Zafer KUMRU/ ERZURUM (DHA)
  26.01.2015 - 11:26 | Son Güncelleme:

  Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Mehmet Akif Koyuncu, gece vakti üç arkadaşı ile çıktığı Palandöken Kayak Merkezi'nde suni kar püskürtme direklerinin etrafına koruyucu olarak sabitlenen minderle kaymak isterken hayatından oldu. Dün feci bir kaza da Uludağ'da meydana gelmişti. 8 yaşındaki Elif Uymuşlar, kızak yaparken düşüp başını kar birikintisine çarparak hayatını kaybetmişti.

  Olay, dün saat 23.00 sıralarında Palandöken Kayak Merkezi'nin A Telesiyeji 10 Numaralı Pist'te meydana geldi. Erzurum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde tekniker olarak çalışan ve aynı zamanda Veteriner Fakültesi'nde okuyan Mehmet Akif Koyuncu, 4 arkadaşı ile birlikte çıktığı Palandöken Kayak Merkezi'nde kayak pistlerine suni kar yağdıran direklerin çevresine çarpmalar için sarılan güvenlik minderlerden birini söktü.

  Ay ışığından yararlanarak kaymaya başlayan gençler, komisyon kararı ile kapalı bulunan ve işaretlerle girilmesi yasaklanan bölgeye girdiler. Arkadaşlardan birini arkasına alarak hızla kaymaya başlayan Mehmet Akif Koyuncu, pistin sol tarafındaki tahtadan yapılan kar perdesine çarptı.

  Palandökende 25 yaşındaki genç kar perdelerine çarparak hayatını kaybetti

  YAŞAMINI YİTİRDİ

  Koyuncu, kazada ağır yaralandı, arkasında bulunan arkadaşına ise bir şey olmadı. Arkadaşları Jandarma'yı arayarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine giden Jandarma Arama ve Kurtarma (JAK) timleri Mehmet Akif Koyuncu'yu kar motosikletli sedyeye alarak indirdi ve ambulansla hastaneye kaldırdı. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorların tüm çabalarına karşın Koyuncu kurtarılamadı ve öldü. Koyuncu'nun ölüm nedeninin belirlenmesi için cenazesi Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

  Jandarma Mehmet Akif Koyuncu'nun ölümü ile ilgili olarak arkadaşları S.Ç., N.Y., F.A. ve Ş.Y.'nin ifadesini aldı. Arkadaşları eğlenmek için çıktıkları dağda minderi sökerek kaymaya başladıklarını ve talihsiz kazanın meydana geldiğini söyledi.

  Palandökende 25 yaşındaki genç kar perdelerine çarparak hayatını kaybetti

  ''DEMEK Kİ BİR GECEDE İNSANIN HAYALLERİ DEĞİŞEBİLİYORMUŞ''

  2011 yılında Hacettepe Üniversitesi diş protez bölümünden mezun olan, 2012 yılında ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik fakültesi'nde okurken yatay geçişle Erzurum'a gelen Koyuncu, 4 Ocak günü Facebook'taki hesabında, "Demek ki bir gecede insanın düşünceleri ve hayalleri değişebiliyormuş" diye paylaşımı dikkat çekti.

  Palandökende 25 yaşındaki genç kar perdelerine çarparak hayatını kaybetti

  ASLI NEMUTLU DA ANTREMAN YAPARKEN KAR PERDELERİNE ÇARPARAK ÖLMÜŞTÜ

  Öte yandan milli kayakçı Aslı Nemutlu da 12 Ocak 2012'de Konaklı Kayak Merkezi'nde antrenman yaparken dengesini kaybedip kar perdelerine çarparak yaşamını yitirmişti.

  Palandökende 25 yaşındaki genç kar perdelerine çarparak hayatını kaybetti

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı