Gündem Haberleri

  Pakistan'da ölü sayısı her geçen saat artıyor

  Hürriyet Planet
  25.09.2013 - 07:31 | Son Güncelleme:

  Pakistan'da dün yaşanan 7.7 büyüklüğünde depremde en az 327 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Hindistan'da da hissedilen depremin ardından "yeni bir ada" oluştu.

  Yerel yetkililer, depremde 327 kişinin öldüğünü belirtti. Avaran Emniyet Müdür Yardımcısı Abdul Raşid Gogazay Gogazay depremde yaşamını yitirenlerin cenazelerini toprağa vermeye başladıklarını söyledi. Depremde yaklaşık 400 kişi de yaralandı.

  DEPREM SONRASI İLK KARELER

  DEPREM ANI KAMERADA

  ADA OLUŞTU
  Belucistan bölgesi hükümet sözcüsü Muhammed Baledi, Avaran bölgesinde birçok binanın yıkıldığını duyurdu. Depremin şiddeti Gvadar kenti sahilinde büyük bir kaya kütlesi ile karanın bağlantısını kopardı. Umman Denizi’nde oluşan yeni adanın genişliğinin 2-3 kilometre civarında olduğu belirtildi.

  Depremin merkezinden 1000 kilometre uzaklıktaki Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de de sarsıntı hissedildi. Depremin nüfusun az olduğu bir bölgede meydana gelmesi can ve mal kaybının sınırlı kalmasını sağladı.

  Belucistan Maliye Bakanı Dostain Cemaldini, Türkiye ve İran hükümetlerinin depremden etkilenenler için yardım göndermeyi teklif ettiğini bildirdi.

  Dağlarla kaplı Belucistan, Pakistan’ın en büyük, ancak nüfus olarak en düşük yoğunluklu bölgesi. Geçen nisan ayında da İran’ın Pakistan sınırında meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde, Belucistan’da 35 kişi ölmüştü.

  Pakistanda ölü sayısı her geçen saat artıyor

  Pakistanda ölü sayısı her geçen saat artıyor

  Depremin ardından Umman Denizi'nde "yeni bir ada" oluştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı