Gündem Haberleri

  Pakistan'da 3 patlamada 10 ölü

  İSLAMABAD (A.A)
  09.02.2006 - 10:51 | Son Güncelleme:

  Pakistan'ın kuzeybatısında Şiileri hedef alan bir patlamada ölü sayısı yükselirken, patlamanın intihar saldırısından kaynaklanmış olabileceği açıklandı. Pakistan İçişleri Bakanı Eftab Ahmed Han Şerpo, Hangu'daki olaylarda 3 ayrı patlama olduğunu söyledi. Ölü sayısıyla ilgili farklı bilgiler geldiğini belirten Şerpo, can kaybının 8 ila 10 olduğunu, ancak daha da yükselebileceğini kaydetti.

  Şerpo, “Aşure Günü” anmaları sırasında meydana gelen patlama ve ardından öfkeli Şiilerin dükkanları ve araçları yakıp polisle çatışması üzerine bölgeye asker sevk edildiğini ifade etti.

  Şiilerin yerel liderlerinden Hurşid Enver de Reuters ajansına yaptığı açıklamada, olayda 15 ila 20 kişinin öldüğünü, çok sayıda yaralı olduğunu söyledi. Patlamaya bir intihar saldırısının yol açtığını iddia eden Enver, patlamanın ardından öfkeli Şiilerin dükkanları ve bir bankayı ateşe verdiğini, bazı araçları tahrip ettiğini kaydetti.

  Polis şefi Eyüp Han ise 8 kişinin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı saldırıya uzaktan kumandalı bir bombanın neden olduğunu düşündüklerini, ancak intihar saldırısı gibi de göründüğünü belirtti. Bu arada, olaylar nedeniyle Hangu'daki camii hoparlörlerinden Sünni ve Şii din adamları halka sakin olmaları ve şiddetten kaçınmaları çağrısında bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı