Gündem Haberleri

  Pakistan'a yardım eli

  AA
  09.09.2014 - 20:41 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan'daki sel felaketi nedeniyle telgraf gönderdiği Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin'e, Türkiye'nin, ihtiyaç olduğu takdirde selden etkilenen bölgelere her türlü yardıma hazır olduğunu bildirdi.

  Cumhurbaşkanlığından alınan bilgiye göre, Erdoğan, Pakistan'daki muson yağmurlarının ardından can kayıplarına neden olan sel felaketi nedeniyle Pakistanlı mevkidaşına telgraf gönderdi.

  Telgrafında, ülkede meydana gelen sel felaketinde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini derin üzüntüyle öğrendiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kardeş Pakistan halkının acısını yürekten paylaştığımızı ve bu çerçevede, Pakistan makamlarınca ihtiyaç duyulduğu takdirde, selden etkilenen bölgelere her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğumuzu ifade etmek isterim" ifadesini kullandı.

  Selde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyen Erdoğan, dost ve kardeş Pakistan halkına ve yaşamı yitirenlerin yakınlarına, Türk milleti ve şahsı adına başsağlığı ve sabır dileğinde bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'e de sel felaketi nedeniyle telgraf gönderdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı