Gündem Haberleri

  Pakistan: Hamas'a şans tanınmalı

  A.A.
  30.01.2006 - 16:30 | Son Güncelleme:

  Pakistan Dışişleri Bakanı Hurşid Mahmud Kasuri, uluslararası toplumun, Filistin'de yapılan genel seçimleri kazanan Hamas'a şans tanıması gerektiğini söyledi.

  Pakistan Dışişleri Bakanı Hurşid Mahmud Kasuri, Uluslararası Araştırmalar Enstitüsü adlı düşünce kuruluşunda yaptığı konuşmada, Hamas'ın Ortadoğu'ya barış gelmesinde yardımcı olabileceğini dikkati çekerek, “uluslararası toplum, bir şans vermeli” dedi. Pakistanlı bakan Kasuri, bölgede demokratik seçim çağrısı yapan Batı'nın, Filistin halkının tercihini kabul etmesi gerektiğini söyledi. Kasuri, ayrıca olumlu gelişmeler olabileceğini düşündüğünü, bunun da mart ayında yapılması öngörülen İsrail seçimlerine bağlı olduğunu belirtti.

  Filistin seçimlerini Hamas'ın kazanmasının ardından, ABD ve Avrupa Birliği, Filistin'e yapılan yardımları gözden geçirebileceklerine ilişkin açıklamalarda bulunmuşlardı. BM, ABD, Rusya ve AB'den oluşan Ortadoğu dörtlüsünün Filistin seçim sonuçlarını değerlendirmek için bugün ilerleyen saatlerde Londra'da bir araya gelmesi bekleniyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı