Gündem Haberleri

  Pakistan Başbakanı Aziz, Bush ile görüştü

  (a.a.)
  24.01.2006 - 22:37 | Son Güncelleme:

  Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, ABD Başkanı George Bush'la, ABD'nin iki ülke arasında gerginliği artıran füze saldırısıyla ilgili kaygıları görüştüğünü söyledi.

  Aziz, Bush ile Beyaz Saray'da yaklaşık 2 saat süren görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, spesifik konularda olmasa da müttefikler arasında daha iyi iletişimin gerekli olduğu konusunda Bush ile mutabık kaldıklarını belirtti.
  Pakistan'daki Amerikan saldırısıyla ilgili konuyu temsilcilerine bıraktıklarını ifade eden Aziz, ABD, Afganistan ve Pakistan'dan yetkililerin gelecek birkaç gün içinde bu konuyu görüşeceğini kaydetti.

  Aziz, terörle mücadele ve barışçı bir ortam yaratma konusundaki amaçları ortak olduğu için, bu tür konularda daha iyi koordinasyon ve iletişimin gerekliliği konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.

  Görüşmeden sonraki açıklamasında saldırı konusuna değinmeyen Bush ise Pakistan ile ABD arasındaki ilişkinin hayati olduğunu ifade etti.

  Bush, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref ve Başbakan Aziz'e çeşitli konularda ABD ile birlikte çalıştıkları için teşekkür etti.

  ABD, 13 Ocak'ta Pakistan'ın Bajur bölgesindeki Damadola köyüne hava saldırısı düzenlemişti. ABD'nin, El Kaide'nin ikinci adamı olduğu belirtilen Eymen El Zevahiri'yi hedef aldığını söylediği hava saldırısında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 18 kişi ölmüştü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı