Gündem Haberleri

  Pakdil: Göçükte sorumlu varsa ortaya çıkartılmalı

  Ömer KOÇ/ELBİSTAN (Kahramanmaraş), (DHA)
  26.02.2011 - 19:28 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Afşin-Elbistan B Termik Santrali’ne kömür sağlayan Çöllolar Kömür Sahası’ndaki göçükle ilgili, "Bu olayların sorumluları varsa ortaya çıkması gerekiyor" dedi.

  Pakdil, Afşin Kaymakamı Faik Arıcan’ı makamında ziyaret ederek, 1 kişinin öldüğü 9 kişinin altında kaldığı göçük hakkında bilgi aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri ve teknik elemanların bölgede inceleme yaptığını hatırlatan Pakdil, "İdari disiplin açısından herhangi bir şey görürlerse adliyeye bildirirler. Adli makamlar gereken işlemleri başlattı. Çünkü, işin içinde bir ölüm vakası var. Bilirkişi de görevlendirilmiş ve onların vermiş olduğu bilgilere göre dava açılacak. Biz toprak altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için tüm imkanları kullandık ve kullanmaya devam ediyoruz.

  Büyük bir göçük. 20 milyon metreküp ilk olayda, 50 milyon metreküp de ikinci olayda bir kayma, bir göçük var. Yani yaklaşık 70 milyon metreküp o da yaklaşık 105 milyon ton toprağa tekabül eden bir alan. Eğer bu olayların sorumluları varsa ortaya çıkması gerekiyor. Bir afetse bunun da açığa çıkması gerekiyor. Yapılan bu incelemeler sonrası bu ortaya çıkacak. Bölgede MTA’nın görevlileri yeni bir şeyin olmaması için çalışmaları sürdürüyor. Bölgede sondaj ve kuyu çalışmalarını sürdürüyorlar" diye konuştu.

  TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, daha sonra Elbistan İlçesi’ne geçerek Belediye Başkanı AK Parti’li Durmuş Küçük’ü ziyaret etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı