GeriGündem Paçamızdan tünele çekiyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Paçamızdan tünele çekiyorlar

Paçamızdan tünele çekiyorlar
refid:13561823 ilişkili resim dosyası

Başbakan Erdoğan, ‘Balyoz Harekâtı’ iddialarıyla ilgili, “Bizi karanlık tünellere çekmek istiyorlar. Bütün bu kirli senaryolara, ilişkilere, hukuk dışı girişimlere karşı da boynumuzu hiçbir zaman bükmedik, bundan sonra da bükmeyeceğiz” dedi.

Erdoğan, kimsenin yapay korkular, tedirginlik üreterek siyasi rant elde etmeye kalkışmamasını istedi.

BAŞBAKAN Tayip Erdoğan, camilerin bombalanacağı iddialarının yer aldığı ‘Balyoz Harekâtı’ adlı darbe planıyla ilgili, “Biz Ankara’nın karanlık tünellerine girmedik, girmeyeceğiz. Bizi paçamızdan oralara çekmek istiyorlar” dedi. Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

Kirli oyunlara boynumuzu bükmeyiz

Millete hiçbir faydası olmayan senaryolara ortak etmek, gerilim siyasetlerine alet etmek istiyorlar. Biz bunlarda yokuz, olmayacağız. Bütün bu kirli senaryolara, kirli oyunlara, ilişkilere, hukuk dışı girişimlere karşı da boynumuzu hiçbir zaman bükmedik, bundan sonra da bükmeyeceğiz. Anlamak ya da kavramak istemeyen herkese Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. Demokrasilerde iktidarlar seçimle gelir seçimle gider. Bugün nasıl olsa benim elimde güç var, unutma yarın bu güç elinden gidebilir, gittiği zaman işte o zaman halk nezdinde nasıl yargılanacaksın, bunun hesabını şimdiden yap, bu hepimiz için geçerlidir.

Özal ve Menderes’e aynısını yaptılar

Merhum Özal’a suikast girişiminde bulundular. Birkaç dakika sonra yaralı haliyle kürsüye çıktı, şu tarihi sözünü söyledi; ‘Allah’ın verdiği ömrü ondan başka alacak yoktur’ Biz de ona teslim olduk. Mesele budur. Bakın haftalardır o aynı nakaratı, o aynı bitmeyen şarkıyı terennüm ediyorlar, ‘sivil faşizm’, ‘tek parti diktatörlüğü’, ‘tek adam özlemi’ diyorlar. Soruyorum nereden çıktı bu tartışma? Neden lüzum gördünüz bu iddialara. Gazetelerin başlıkları aynı. Aynı gazeteler arşivlerini yeniden gündeme getirdiler. 25 yıl önce bunlar aynen söylenmişti, şimdi tekrar ediliyor. Hangi senaryoyu yeniden canlandırmak istiyorsunuz. Millete karşı nasıl bir kumpasın içindesiniz. Kimse ülkeye korku salmaya kalkmasın. Yapay korkular üreterek tedirginlik üreterek siyasi rant elde etmeye kalkışmasın.

Baykal rakamları eğip bükerek okuyor

Sayın Baykal, dün Menderes’e karşı Özal’a karşı yüklendiği vazifeyi bize karşı yüklenmiş durumda. Seçimlerin ardından rakamları eğip bükerek ne kadar başarılı olduğunu anlattı. Sayın Baykal, anketlerdeki rakamları da 22 Temmuz seçim sonuçları gibi okuyor. Lütfen 4 işlemi gözden geçir. Çarpım tablosunu yeniden gözden geçir. Bunlar bedel ödemeyi bilmezler, ödetmeyi bilirler. İktidar oldukları dönemde çok ağır bedeller ödettiler.

Mavi açılım kitapçığı

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşmasını yapmadan önce, il başkanlarına mavi kapaklı ‘Soru ve cevaplarla Demokratik Açılım Süreci’ kitapçığı dağıtıldı. Toplantıya katılan bakanlar ve il başkanları kitapçığı uzun uzun incelediler. Erdoğan il başkanlarına seslenirken, “Bu kitapçığı iyi okuyup ev ev, dükkan dükkan anlatacaksınız” talimatı verdi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle