Gündem Haberleri

  Özyeğin Üniversitesi'nden 'Gezi' tepkisi

  hurriyet.com.tr/GÜNDEM
  02.06.2013 - 16:58 | Son Güncelleme:

  Özyeğin Üniversitesi'ne mensup 225 akademisyen, 6'ıncı gününe giren Gezi Parkı eylemleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 225 kişinin imzasını taşıyan açıklamada protestoculara uygulanan şiddetli müdahalelerin kınandığı vurgulandı.

  "Farklı düşünce ve hayat tarzlarına karşı tahammülsüz yönetim anlayışını protesto ediyoruz" denilen açıklama şöyle: "Aşağıda imzası bulunan Özyeğin Üniversitesi mensupları olarak, Taksim'de ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde barışçıl bir şekilde protesto haklarını kullananlara karşı uygulanan ölçüsüz ve şiddet dolu müdahaleleri kınıyor, kentine sahip çıkan bireylerin ve toplulukların katılım haklarını yok sayan, farklı düşünce ve hayat tarzlarına karşı tahammülsüz yönetim anlayışını protesto ediyoruz.

  Ölçüsüz şiddeti uygulayan kolluk kuvvetleri kadar bireylerin haklarını ve özgürlüklerini korumakla görevli bütün yetkilileri olanlardan sorumlu tutuyoruz.
  Olaylara gözünü kapatarak halkı bilgilendirme görevini yerine getirmeyen ana akım medyayı da bir an önce sorumluluklarını yerine getirmeye ve özür dilemeye davet ediyoruz.

  Yöneticileri yıkımları durdurmaya, halkın birçok haklı nedenden dolayı yoğun tepki verdiği projelerden vazgeçmeye, uygulanan orantısız şiddeti sonlandırmaya çağırıyoruz."

  5 GÜNDE NELER OLDU

  POLİS ÇEKİLDİ, BİNLERCE İSTANBULLU TAKSİM'DE / Foto Galeri

  POLİS TAKSİM'DEN ÇEKİLİRKEN BİR ANDA TANSİYON YÜKSELDİ / Foto Galeri


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı