Gündem Haberleri

  Özürlüye sahip çıktı

  Hürriyet Haber
  29.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Zihinsel Özürlüler Okulu'nu ziyaret ederek sorunları hakkında bilgi alan Antalya Valisi Dokuzoğlu, hayırseverlere yardım çağrısında bulundu...

  ANTALYA Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu, ziyarete gittiği Zihinsel Özürlüler Okulu'nda hayırseverlere yardım çağrısı yaptı. Özürlü çocuklarla sohbet eden Dokuzoğlu, okul öğretmenleri ve Zihinsel Özürlü Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Antalya Şubesi yöneticilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  İNŞAAT BİTMİYOR

  Vakfın Şube Başkanı Azime Yılmaz, en büyük eksiklerinin sınıf ve maddi kaynak olduğunu belirterek, ‘‘Yeni binamızın temeli 2 yıl önce atıldı. Bayraktar ailesinin yapımını üstlendiği okul, müteahhidin işi çok yavaş götürmesi yüzünden hala temelde duruyor. Şu anda 72 öğrencimiz var. Yeni binamız biterse, 150 öğrenciye eğitim verebiliriz’’ dedi.

  ÖĞRETMEN AÇIĞI

  İlgililerden okulda öğretmen eksiği olduğunu da öğrenen Dokuzoğlu, ‘‘Bu tür eğitim kurumlarına öğretmen bulmak zor. Buraya kadro verilmesi bile büyük şanstır. Yeni yapılan binanın en kısa zamanda bitirilmesi için de müteahhitle görüşeceğim. Bu tür kurumların hayırseverlerin desteğine ihtiyacı var. Gönüllü çalışan bu kişilere Vilayet olarak elimizden gelen desteği yapmaya hazırız’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı