Gündem Haberleri

  Özürlü öğrencisini 2 yıldır sırtında okuluna taşıyor

  Hürriyet Haber
  15.01.2002 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Kayseri‘nin Tomarza İlçesi Böke Köyü’nde okula gönderilmeyen yürüme özürlü kız çocuğunu okulla tanıştıran ve iki yıl öğrencisini sırtında okula getirip götüren öğretmen Abdullah Irmak, ‘‘bir rüya’’ olarak tanımladığı öğrencisinin yürümesi için uğraş veriyor.

  Öğretmen Abdullah Irmak, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorları ile de görüşerek Leyla'nın arkadaşları gibi yürümesi için gayret gösteriyor. Irmak, özürlü öğrencisini hafta içi hastaneye götürürken, diğer öğrencilerinin derslerinden geri kalmaması için hafta sonu okulda öğrenim vermeye başladı. Abdullah Irmak, ortopedi bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Faruk Balkar'ın Leyla'nın protez bacak ile yürüyebileceği müjdesini vermesi üzerine, özürlü öğrencisinin iki bacağının diz altından kesildiğini bildirdi. Leyla için fizik tedaviye başlandığını anlatan Irmak, ‘‘Doktoru Leyla'ya 10-15 gün içinde protez bacak takılabileceğini söyledi. Bunun üzerine Kayseri Valisi Nihat Canpolat hemen devreye girerek, işadamları ile görüştü. Mercan Tekstil'in sahibi Feyyaz Mercan yaklaşık 2 milyar liraya mal olacak protez bacak ve hastane giderlerini üstlendi’’ dedi.

  İlköğretim Okulu 5‘nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Leyla ise, doktorlarının Kurban Bayramı‘nda yürüyebileceğini söylemelerinin kendisini oldukça heyecanlandırdığını ifade etti.

  Öğretmenini babasından fazla sevdiğini söyleyen Leyla Yazgan, ‘‘Yürümeye başlayınca motorlu sandalyemi benim durumumda olan bir çocuğa vereceğim’’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı