Gündem Haberleri

  Öztürk: Seçim barajı yüzde 5'e düşürülmeli

  ANKARA (A.A)
  19.02.2006 - 17:08 | Son Güncelleme:

  Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, “Seçim barajının yüzde 4'e hiç değilse yüzde 5'e düşürülmesi taraftarıyız” dedi.

  Öztürk, Keşif Kitabevi'nde düzenlenen sohbet toplantısında, katılımcıların çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. “Yakında bir seçim olur mu?” yönündeki bir soru üzerine Öztürk, 6 ay içinde seçim yapmanın maddeten mümkün olmadığını ifade ederek, ”Bugün niyet etseler, en erken Kasım ya da Aralık'ta seçim yapılabilir. O seçimde bile biz Türkiye'nin yönetiminde iyi bir noktaya geliriz, ama biraz daha gecikse Türkiye için daha iyi olur. Ondan sonra nereye geleceğimizi birkaç ay geçince siz de göreceksiniz” dedi.

  Öztürk, seçim barajına ilişkin başka bir soruya da şu karşılığı verdi:

  “Bu baraj demokrasiyi enfeksiyona maruz bırakıyor, tansiyonunu bozuyor. Bu barajın düşürülmesi lazım. Biz, barajın yüzde 4'e hiç değilse yüzde 5'e düşürülmesi taraftarıyız. Türkiye'nin şartları bu, yapısı bu...Bu millet, Demokrat Parti'ye yüzde 65, Süleyman Demirel'e yüzde 55, Turgut Özal'a yüzde 46 oy vermiştir, bize vermeyeceğini kim iddia edebilir? Biz işimizi doğru yaparsak...”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı