Gündem Haberleri

  Özlem'in 15 günde yaşadığı acılara dağ olsa dayanmaz

  Hürriyet Haber
  06.07.2012 - 10:57 | Son Güncelleme:

  Samsun'da sel suları Hakkari'deki hain saldırıda şehit olan er Umut Bulut'un evini de vurdu. 400 gram doğan ve 15 gün önce babasız kalan Selçuk bebeği, dedesi ile annesi son anda dışarı çıkarıp eve dolan suların önünden aldı.

  Selçuk Bulut, doğduğunda sadece 400 gramdı. "Yaşamaz" dediler, ama o doktorları bile şaşırtıp hayata tutundu. 9 aylık oldu... Ancak bu kez de de babası, 15 gün önce şehit düştü. Türkiye onu, annesinin kucağında, babasının tabutu başındaki haliyle tanıdı. Fakat Selçuk bebeğin yaşadıkları bununla da bitmedi. Önceki gün Samsun'da 9 kişinin öldüğü sel baskınında evleri sular altında kaldı. Annesi ve dedesi son anda kurtardı.

  UMUT BULUT SON YOLCULUĞUNA BÖYLE UĞURLANMIŞTI / WEB TV

  ŞEHİT ER UMUT BULUT 16 GÜN ÖNCE TOPRAĞA VERİLMİŞTİ

  DAHA ŞEHİDİNİN BAYRAĞI İNMEMİŞTİ / WEB TV

  'ANILARIM O EVDEYDİ'

  Özellikle Canik ilçesini vuran sel felaketinde sular altında kalan evlerden biri de 15 gün önce Hakkâri'de, Yeşiltaş Karakolu'na teröristlerin gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan 8 askerden biri olan piyade er Umut Bulut'a aitti. Şehidin emaneti Selçuk bebek son anda kurtuldu. Ev ise yerle bir oldu. Sabah Gazetesi'nden Murat Alhan'ın haberine göre; Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki kiralık evde yaşanan dram ve mucizeyi, anne Özlem Bulut şöyle anlattı:

  EV TAHSİS EDİLECEK
  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç dün yaptığı açıklamada şehit er Umut Bulut’un ailesine ev tahsis edileceğini açıklamıştı. Kılıç’ın açıklamaları şöyle: “Şehidimiz Umut Bulut'un ailesinin evi sel afetinde hasar görmüştür. Bu konudaki talimatlar sayın valimize ifade edilmiştir. Şehidimizin ailesine konut tahsis edilecektir. Hiç kimsenin bu acıları istismar etmemesi gerekir.”
  "Gece yarısından sonra yağış ve rüzgâr şiddetlendi. Rüzgâr ve yağmurun sesine uyandık. Oturma odasında geçip, oğlumu da oraya yatırdım. Daha ne olduğunu anlamadan evin içine aniden çamurlu su doldu. Suyun seviyesi bir anda belimize kadar ulaştı. Ne yapacağımı şaşırdım. Selçuk yatağın üzerindeydi. Onu kaptığım gibi dedesinin de yardımıyla kapıya koştum. Hemen apartmanın en üst katına çıktık. Birkaç saniye geç kalmış olsam, oğlum sel sularına kapılacaktı. Bebeğime birşey olsa ben ne yapardım!" Eşyalarının kullanılamaz halde olduğunu da söyleyen genç kadın, "Bütün anılarım o evde. Eşimin hatıraları var orada" diyerek gözyaşı döktü.

  SELDE MAHSUR KALAN AİLE BÖYLE KURTARILDI / WEB TV

  Özlemin 15 günde yaşadığı acılara dağ olsa dayanmaz GÖZ GÖRE GÖRE CİNAYET

  'BAYRAĞI SAPASAĞLAM...'

  Şehidin babası Mustafa Bulut ise şöyle konuştu:

  "En büyük sevincimiz oğlumun emaneti Selçuk'a birşey olmaması. Selçuk'u nasıl alıp, kaçtık hala hatırlamıyorum. Evi temizlemek için girdiğimde gözlerime inanamadım. Oğlumun odasındaki bütün eşyalar ters düz olmuştu. Ancak, üzerinde fotoğrafı ve cenaze töreninden sonra bize saklamamız için verilen Türk bayrağının bulunduğu masa yerinden dahi oynamamış. O manzarayı görünce gözlerim doldu." Dede Mustafa Bulut, parmak bebek olarak doğan torununun ikinci bir mucize yaşadığını da belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Selçuk 400 gram olarak dünyaya geldi. Çok küçüktü. 'Bu nasıl yaşayacak?' diye kara kara düşündük. O kadar küçüktü ki elle tutulamıyordu. Ama o inatla hayata tutundu. Hem de babasının kokusunu hiç hissetmeden... Babası onu hiç görmeden şehit oldu. Ama o ikinci bir mucizeyle yine hayatta kalmayı başardı." Bulut ailesini Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ziyaret etti.

  Özlemin 15 günde yaşadığı acılara dağ olsa dayanmaz SELDE İKİ KARDEŞİNİ KAYBETTİ
  KILIÇDAROĞLU’NA YAŞADIKLARINI ANLATTI

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı