Gündem Haberleri

  Özkan’ın sekreteri ve yapımcısına gözaltı

  Toygun ATİLLA / İSTANBUL
  27.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan tutuklanan Tuncay Özkan’ın asistanı Anet Sahakyan, şoförü Şener Öztürk, KanalTürk bilgi işlem çalışanlarından Fuat Garip İstanbul’da, KanalTürk programcısı 5. Boyut Programı yapımcısı Merdan Yanardağ Ankara’da gözaltına alındı.

  Şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanacak. İstanbul’da gözaltına alınan Anet Sahakyan, Kanaltürk’ün Tuncay Özkan tarafından Koza grubuna satılmasının ardından yeni şirket yöneticileri tarafından muhaberatta görevlendirilmişti. Koza grubu aynı günlerde şirket içinde yaptığı operasyonlarında Kerimcan Kamal ile Adnan Bulut’un asistanı Deniz Biber’i de danışmada görevlendirmişti.

  Davaya bugün devam

  Ergenekon davası kapsamında 46’sı tutuklu 86 sanığın yargılanmasına da bugün devam edilecek. Davanın bir önceki duruşmasında mahkeme heyeti, bu davanın tutuksuz sanıkları Sedat Peker ve Semih Tufan Gülaltay dışındaki diğer 38 tutuksuz sanığı gazete, televizyon ve haber ajansları aracılığıyla duruşmaya davet etmişti. Duruşmaya gelmeleri halinde, tutuksuz 40 sanığın kimlik tespit işlemi yapılacak.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı