Gündem Haberleri

  Özelleştirme değil eşi dostu güzelleştirme

  Mutlu YUCA,Koray YILMAZDEMİR BOLU, (DHA) Ümit ÇETİN / KIRIKKALE
  14.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DP Lideri Mehmet Ağar, Petkim’in satılmasını değerlendirirken, "Önemli bir tesisi şüpheli şahıslara 2 milyar dolara satandan hesabını soracağız. Bunun adı özelleştirme değil, bunun adı güzelleştirme, eşi dostu güzelleştirme bu" dedi.

  Ağar, Bolu’da halka hitap etti. Konuşmasında hükümeti eleştiren Ağar, Bolu’nun terörle mücadelenin en önemli vilayetlerden birisi olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Bolu Komando Tugayı ile birlikte çok zaman hizmetler ettik. Buradaki asil topraklarda, bu toprakların havasıyla, bu toprakların kendilerine verdikleriyle eğitimlerini tamamlayanlar, her dönemde Türkiye’nin güvenliğini sağlarlar. Doğu ve Güneydoğu gibi ayrılmaz vatan parçalarında büyük hizmetler yaparlar. Bolulu, duasıyla, desteğiyle onların hep arkasındadır. Ülkeyi idare edenler her zaman bilir ki; ’bu milletine güven, bu insanına güven, sırtını daya’ Türkiye’yi tek bir silahın patlamayacağı, bu topraklarda hiç kimsenin eline silah alamayacağı, Türkiye’yi yeniden kalkınmanın, gelişmenin, büyümenin ve bütün bu zenginliğin adaletli bir şekilde paylaştırılacağı, Türkiye’ye kimsenin dil uzatmaya cesaret edemeyeceği yeni bir iktidarı Demokrat Parti taşıyor."

  Ağar Bolu’dan sonra gittiği Kırıkkale’de yaptığı konuşmada, şunları söyledi: "Kimi gün geldi kaymakam olduk halkın sıkıntılarıyla ilgilendik, kimi gün geldi ’Türkiye’de terör var’ dediler Emniyet Genel Müdürlüğü yaptık, çıktık ülkenin şehrinde, dağında, bayırında, kırında milletle beraber sıkıntılara göğüs gerdik. Kurşunun üstüne gittik. Bugün birileri başka yere değil masaya vurarak, mikrofonlara daha çok bağırarak terörle mücadele edeceğini zannediyor. Geldi geçti, seçime bir hafta kalmış millete hayal satıyorsunuz. Eğer o gün böyle bir kararlılığınız vardıysa, hükümetten çekilseydiniz, elinizden tutan mı vardı? İp atıp tutmakla terörle mücadele edilmez, devlet yönetilmez."

  Bolu morali

  DEMOKRAT Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, dün Bolu’da moral buldu. Hükümet Meydanı’nda eşi Emel Ağar ile halkı selamlayan Ağar’a, Bolu Gölyazı İlkokulu’nda okuduğu dönemdeki kayıt evrakı hediye edildi. Meydanı dolduran halka hitap eden Ağar, AKP’yi kapı kapı dolaşıp DP aleyhine dedikodu yapmakla suçladı, "Farketmez, biz milletin gönlüne yazılmışız" dedi. Ağar, günlük miting turunu Kırıkkale’de tamamlandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı