Gündem Haberleri

  Özel Paşa kazuletleri temizliyor

  ANKARA
  08.09.2012 - 21:17 | Son Güncelleme:

  AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit olduğu patlamayla ilgili konuşurken, “Komutan gelince masalara peçete konuluyor, örtü seriliyor, ama normalde onlar yok. Denetimin mantığı şu; birbirimizi aldatıyoruz. Eğer biz denetimi birbirimize gösteri yapmak için yapıyorsak doğru değil. TSK, kendi içindeki kazuletleri temizlemeye çalışıyor ” dedi.

  Samanyolu televizyonunda soruları yanıtlayan Çelik şunları söyledi:

  Sadece küfür değil

  “Cephanede elektrik olmazmış. Gece yapılması birinci facia. İkincisi acemi insanlar çalıştırılıyormuş. Şimdi siz götürün bomba görmemiş askerlere tasn

   
  *KAZULET NEYE DENİR?
  KAZULET Halk arasında iri yarı ve sevimsiz insanlar için kullanılan "kazulet" tanımlaması, genelde uzun boylu, soğuk ve hareketsiz kişiler için kullanılıyor.

  Kazulet'in kelime anlamı için:

  TDK: (Halk ağzında) kocaman
  Sesli Sözlük: Kocaman, iri yarı
  Ekşi Sözlük: İri yarı, sevimsiz
  Uludağ Sözlük: Korkunç irilikte olan
  if yaptırın. Son sözü söylemek için inceleme sonucunu beklemek gerekiyor. Kötü muamele sadece askere küfür etmek değildir. Onu bilmediği bir şeyle ölüme atmak da kötü muameledir. Eğitim adı altında bunları yaptırmayı artık tarihe gömmek gerekir.”

  Kazuletler temizleniyor

  Çelik, "Necdet Özel zamanında biliyorsunuz bu konuyla ilgili genelgeler yayınlandı. Bu anlamda Türk Silahlı Kuvvetleri kendi içerisinde eski kazuletleri temizlemeye çalışıyor. Sadece komutan geliyor diye bunların yerli yerinde olması birbirimizi aldatmaktan başka bir şey değildir” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı