Gündem Haberleri

  Özel Harekâtçı Oktay’ın ölümünde ilginç gelişme

  Hürriyet Haber
  24.05.2011 - 09:07 | Son Güncelleme:

  Ankara’da kayıp bir kadının cesedine ulaşan polis, fuhuş çetesiyle birlikte ölü bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanı Behçet Oktay’la ilgili ilginç bağlantıları da açığa çıkardı.

  Milliyet Gazetesi'nden Sertaç Koç'un haberine göre polis, Ankara’da “tele kızlık” yaparken 28 Şubat 2007’de ortadan kaybolan Gönül Songur’un (28), kendisine zorla senet imzalatarak para karşılığında fuhuş yapmaya zorlayan bir çete tarafından öldürüldüğünü tespit etti. Ankara, İstanbul, İzmir, Van, Mersin ve Adana’da düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda aralarında örgüt lideri K.G., kardeşleri Ü.A.G. ve C.G. ile C.A., İ.K.’nin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Songur’un telefonunun son olarak Gölbaşı Karataş köyündeki ormanlık alandan sinyal verdiğini tespit eden polis, 2 hafta süren çalışmanın ardından, önceki gün genz kadının cesedine ulaştı.

   

  Oktay’dan yardım istemiş

  Gözaltına alınan zanlılardan Songur7un sevgilisi İ.K.'nin Behçet Oktay’ın sevgilisi olduğu ileri sürülen Nilgün K.’nin ve Oktay’ın ölümüyle ilgili tek görgü tanığı olan Halil K.’nin kardeşi olduğu ortaya çıktı. İ.K.'nin Songur’un ortadan kaybolmasının ardından Nilgün K. aracılığıyla Oktay’dan yardım istediği anlaşıldı.

  2009’da intihar ettiği öne sürülen Oktay’ın çete tarafından öldürüldüğü ihtimali üzerinde duran polis, dosyayı yeniden mercek altına aldı. Oktay, 25 Şubat 2009’da Dikmen Keklikpınarı Mahallesi’nde evinin önünde yaralı bulunmuş, hastanede hayatını kaybetmişti. Başsavcılık, Oktay’ın “intihar” ettiği tespitiyle takipsizlik kararı vermiş, ailesi itiraz edince mahteme soruşturmanın genişletilmesine hükmetmişti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı