Gündem Haberleri

  Özel davetliler

  Uğur ERGAN / ANKARA
  30.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 87’nci yıldönümü bugün tüm yurtta törenlerle kutlanacak.

  Bugün Ankara’da yapılacak dev askeri geçit töreninde, PKK’ya karşı en etkin mücadeleyi yürüten komandolar da yer alacak. İç güvenlik tugaylarındaki komandoların geçişi sırasında, teröre karşı gösterdikleri kahramanlıklar coşkulu bir şekilde anlatılacak. Törende ayrıca Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri’nden bir tabur da geçiş yapacak.

  “Demokratik Açılım” tartışmalarının yoğunlaştığı bir dönemde, Zafer Bayramı’nın bu yıl farklı şekilde kutlanması emrini bizzat Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ verdi. Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu dönemde Zafer Bayramı’nın daha coşkulu kutlanması gerektiğini sık sık çevresiyle paylaşan Başbuğ, TSK’nın gücünün ve sahip olduğu modern sistemlerin halka da gösterilmesini istiyordu. Bir yılı aşkın süren titiz çalışmalar sonucu Başbuğ’un verdiği emir doğrultusunda törenle ilgili tüm hazırlıklar dün tamamlandı.

  İlk büyük tören Anıtkabir’de yapılacak. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile kuvvet komutanları ve Ankara Garnizonu’nda bulunan subay ve astsubaylar Anıtkabir’deki törene katılacak. Saat 09.45’te de Genelkurmay Başkanlığı Karargahında Başbuğ tebrikleri kabul edecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı