Gündem Haberleri

  ‘Özel Bir Kadın’ İleri Karakol'da

  Tuncay DAĞLI - Bünyamin YIL - Ali GÜLERYÜZ
  08.12.2001 - 01:58 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Afanistan savaşındaki, ‘ileri karakolu’ İncirlik Üssü dün dünya starlarıyla renklendi. Savaş uçaklarının arasından süzülen özel uçak, bu kez asker ve cephane değil yıldız getirdi.

  ‘Ocean’s Eleven' filminin oyuncuları Julia Roberts, George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Andy Garcia ile yönetmen Steven Soderbergh ve yapımcı Warner Bros'un Yönetim Kurulu Başkanı Lorenzo Di Bonaventura bir günlüğüne İncirlik Üssü'ne gelerek, savaş stresindeki askerlere noel öncesi moral verdi. ‘Pretty Woman-Özel Bir Kadın’ filminin ünlü oyuncusu Julia Roberts ile diğer yıldızlara pilot ceketleri hediye edildi.

  5 YILDIZLI DİNLENME

  Her gün 50'den fazla bomba yüklü savaş uçağı ile Afganistan'da süren operasyona malzeme taşıyan nakliye uçaklarının indiği İncirlik Üssü bu kez Los Angeles'den havalanan Boeing 757 tipi özel uçağı karşıladı. Önceki gece saat 02.00 sıralarında uçaktan inen Hollywood'un starlarını ABD'li Keşif Güç Komutanlarından Tuğgeneral Edward R. Ellis, 39'uncu Grup Komutanı Albay Thomas Wiright karşıladı. Yıldızlar, kısa bir sohbetin ardından İncirlik Üssü'ndeki 5 yıldızlı lükse sahip otelde dinlenmeye çekildi. Yıldızlar sabah kahvaltısıyla birlikte moral turuna başladı.

  MEHMETÇİK'LE TANIŞTILAR

  Amerika ile saat farkı nedeniyle, ‘Good Morning-Günaydın’ ve ‘Good Night-İyi geceler’ dileklerinin birbirine karıştığı esprilerle geçen kahvaltıda yıldızlara ABD'li komutan ve üst rütbeli subayların yanı sıra 10'uncu Tanker Üs ve Keşif Güç Eş Komutanı Tuğgeneral M. Veysi Ağar ile eşi Birsen Ağar eşlik etti. Ardından ünlü konuklar Türk Birliği karargahını ziyaret etti. Subay, astsubay ve eşleriyle tanışıp yer yer kucaklaşan yıldızlar fotoğraflarını imzaladı. Daha sonra da aynı ziyaret ABD birliklerine yapıldı. Yıldızlar sık sık, ‘We are very happy, very happy’ diyerek bu geziden çok mutlu olduklarını söylediler. İncirlik'i, Hollywood üssüne dönüştüren sinema sanatçıları, üsteki okul kompleksini de ziyaret edip, öğrencilerle kucaklaştı. Açık büfe öğle ve akşam yemeklerinde ABD ve İngiliz askerlerle birlikte olan ünlü yıldızlar yine üsteki sinemada 'Ocean's Eleven' filminin galasına da katıldı. Afganistan operasyonu ve Kuzey Irak'ı gözetleme görevi yapan askerlere Noel kutlaması ve moral amacıyla düzenlenen gezinin medya mensupları tarafından takibine izin verilmedi.

  F-16'LARA BİNDİLER

  Kendilerine pilot montları armağan edilen ünlü oyuncular, pist gezisi sırasında F-16 savaş uçaklarına binip hatıra fotoğrafı çektirdiler. Yıldızlar, bu uçakların Harm füzeleri taşıdığı, kendisine yönelik yerden bir tehdit olduğunda gelişmiş radarı sayesinde hemen bu noktaya kilitlenip füze atabildiği anlatılırken, büyük bir dikkatle dinlediler.

  Şanslı bebek

  Yıldızların merkez kafeteryayı gezisi sırasında, Amerikalı baba ve Türk annenin 11 aylık oğulları Christopher Emir Koehler tüm konukların dikkatini çekti. Julia Roberts ve Brad Pitt de miniği kucaklarına alıp sevdi. Türk anne Cennet, çocuğunu izdiham sırasında bir ara kaybedince telaşlandı. Christopher Emir'in Amerikalı babası yaklaşık 3 yıldır İncirlik Üssü'nde.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı