Gündem Haberleri

  Özdemir ilk kez konuştu

  Nilüfer KANDIRMIŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)
  26.05.2010 - 13:43 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Ortakent - Yahşi Beldesi'nde, motosiklet çarpması sonucu beyin kanaması geçirerek ağır yaralanan ‘Dondurmam Gaymak’ filminin başrol oyuncusu Turan Özdemir, eşiyle ilk kez konuştu.

  Sanatçıyla bu sabah yoğun bakım ünitesinde görüşen eşi Müzeyyen Özdemir, “Çok şükür eşim hayati tehlikeyi atlattı. Bilinci yerinde. Sorularımıza mantıklı yanıtlar veriyor. Ancak iyileşme süreci biraz zaman alacak” dedi.

  Ortakent- Yahşi Beldesi'nde Yarbasan Sitesi’ndeki yazlıklarından 20 Mayıs Perşembe günü saat 21.30’da dışarı çıkan ve yolun ortasındaki sitenin kedisini almak isterken 19 yaşındaki Onur Küpeli’nin motosikleti ile çarpması sonucu beyin kanaması geçirerek ağır yaralanan sinema sanatçısı Turan Özdemir, tedavisinin yapıldığı Bodrum Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde bugün ilk kez konuştu. Özdemir, yanına alınan eşi Müzeyyen Özdemir ile bir süre sohbet etti.

  Müzeyyen Özdemir, eşinin sağlık durumunun iyiye gitmesinin morallerini düzelttiğini belirtti. Bugün ilk kez konuştuklarını ve kısa da olsa bir süre sohbet etme imkanı bulduklarını anlatan Özdemir, “Yoğun bakım ünitesinde zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Aralıklarla uyandığında ise sorularımıza çok mantıklı ve bilinçli cevap veriyor. Gözleri de açılmaya başladı. Görüyor, duyuyor ve konuşuyor. Bugün bana ‘Çok başım ağrıyor. Siz iyi misiniz?’ diye sordu. Hayati tehlikeyi atlattığı için çok sevinçliyiz. Ancak bir süre daha yoğun bakımda kalacak iyileşmesinin zaman alacağı belirtildi. Eşimin ve bizim zor günümüzde yanımızda olan tüm dostlarımıza, hastane görevlilerine ve basın mensuplarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

  Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Oğuz Şahin ise yaptığı açıklamada, sanatçının bir süre daha yoğun bakım ünitesinde kalacağını belirtti. Opr. Dr. Şahin, çekilen beyin tomografilerinde kanamanın emilmeye başlandığının, yani azaldığının ortaya çıktığını kaydederek, “Sağlık durumu iyiye gidiyor, ancak ağır bir travma geçirdiği için iyileşme süreci zaman alacak” dedi.

   

   

   

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı